لیبی یک میلیون بشکه نفت به بازار عرضه شده در بازار عرضه می کند – RT Business News

از زمان فعال شدن آنلاین صنعت نفت لیبی ، میزان تولید نفت خام لیبی بیش از یک میلیون بشکه در روز بوده است. با این حال ، ممکن است جریان ورودی شوک هایی در بازار جهانی نفت ایجاد کند زیرا تقاضا از بحران Covid-19 به طور کامل بهبود نیافته است.

علی رغم مواجهه با مشکلات مالی ، شرکت ملی نفت (NOC) اعلام کرد که موفق شده است تولید نفت خود را به 1،036،035 بشکه در روز برساند. طبق بیانیه آن که روز شنبه منتشر شد ، ممکن است سطح تولید فعلی باشد اگر “برخی نهادها” “کاهش یابد یا کاملاً متوقف شود” که شرکت شناسایی نکرد ، سعی دارد مانع تلاشهای خود برای تقویت تولید شود.
همچنین در rt.com
صنعت نفت لیبی فورس ماژور را در بزرگترین میدان نفتی خود برمی داردخبر مرتبط  چین بیش از بقیه دنیا ایستگاه های 5G می سازد ، در حالی که آنها از فناوری خود عقب هستند - RT Business News

این نقطه عطف کمتر از یک ماه پس از برداشته شدن فورس ماژور لیبی از بزرگترین ذخایر خود ، میدان نفتی شرارا رخ داد. پس از آنکه فیلد مارشال خلیفه هفتار در ماه سپتامبر گفت که پس از توافق با دولت توافق نامه ملی (GNA) مستقر در طرابلس ، محاصره آنها را از بین می برد ، میادین و بنادر نفت شروع به کار کردند.

لیبی بزرگترین ذخایر اثبات شده نفت خام آفریقا را دارد و گرچه افزایش تولید نفت به اقتصاد کشور درگیر جنگ کمک می کند ، ورود مجدد آن به بازار جهانی نفت ممکن است فشارهایی را بر قیمت نفت که از قبل رکود خورده فشار بیاورد. معاملات آتی وست تگزاس اینترمدید (WTI) و برنت به لطف چندین جلسه مثبت برخی از سودهای هفتگی را ثبت کردند ، اما در روز جمعه در میان عدم اطمینان انتخابات ایالات متحده و افزایش موارد ویروس کرونا در سراسر جهان ، بسیار پایین تر بود.

خبر مرتبط  بازارهای اروپایی نگرانی های مربوط به محرک اتحادیه اروپا و تأخیر در مصرف داروی کروناویروس را غرق می کنند - RT Business News
همچنین در rt.com
فرمانده حفتر گفت: نیروهای شرق لیبی تولید نفت را از سر می گیرندWTI در آخرین روز معاملات این هفته بیش از چهار درصد پایین آمد و برنت بیش از سه درصد افت کرد و به ترتیب در 37.14 دلار و 39.45 دلار در هر بشکه بسته شد. بخش انرژی به شدت تحت تأثیر شیوع Covid-19 قرار گرفته است که تقاضا برای نفت را فلج کرده و قفل های جدید در اروپا می تواند تقاضا برای این کالا را بیشتر خفه کند.

لیبی علی رغم عضویت در سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) ، مشمول کاهش تولید نمی شود که در اوایل سال جاری توسط این گروه و متحدانش به رهبری روسیه توافق شده است. بر اساس این توافقنامه تاریخی ، تولیدکنندگان عمده نفت در ابتدا تصمیم گرفتند 9.7 میلیون بشکه در روز تولید را کاهش دهند قبل از اینکه از محدودیت های موجود در ماه آگوست کاسته و به میزان 7.7 میلیون بشکه در روز برسند. بشکه روزانه یک میلیون بشکه از لیبی حدود 13 درصد کاهش فعلی اوپک را تشکیل می دهد. مشخص نیست که آیا هر یک از همکاران صادرکننده نفت خود برای جبران اختلاف ، تولید خود را بیشتر کاهش می دهند یا اینکه بر تصمیمات آینده اوپک در مورد کاهش تولید تأثیر می گذارد.

خبر مرتبط  بیش از 320 توافق نامه در مجمع بین المللی اقتصادی سن پترزبورگ منعقد می شود - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید