لهستان جریمه سنگینی به خط لوله گاز روسیه می زند که حتی از مرزهای آن عبور نمی کند – RT Business News

سازمان نظارت بر ضد انحصار لهستان UOKiK روز چهارشنبه اعلام کرد که جریمه 29 میلیارد زلوتی (7.6 میلیارد دلار) جریمه نقدی به گازپروم روسیه از طریق خط لوله انتقال گاز Nord Stream 2 ، که برای افزایش تأمین گاز به اتحادیه اروپا طراحی شده است ، اعمال کرده است.

طبق گفته تنظیم کننده ، خط لوله مستقیم از روسیه به آلمان مانع رقابت در بازارهای انرژی اتحادیه اروپا و “منافع مصرف کنندگان را نقض می کند.” این جریمه 10 درصد از درآمد سالانه گازپروم است – حداکثر مجازات مجاز. سایر شرکت های شرکت کننده در ساخت Nord Stream 2 100 میلیون دلار جریمه شده اند. UOKiK به Gazprom و شرکای آن 30 روز فرصت داد تا توافق نامه های مالی را خاتمه دهند و “بازگرداندن” رقابت.

خبر مرتبط  اقتصاد منطقه یورو پس از قفل شدن ویروس کرونا ویروس کرونا مجدداً رو به زوال می رود - اخبار تجاری RT

“ساخت Nord Stream 2 نقض آشکار مقررات بازار است” به نقل از بلومبرگ ، توماس چروستنی ، رئیس UOKiK روز چهارشنبه در ورشو گفت. قیمت گاز برای مصرف کنندگان باید باشد “نتیجه رقابت عادلانه ، و پس از بهره برداری از Nord Stream 2 ، احتمالاً قیمت گاز افزایش می یابد و خطر قطع برق وجود دارد.” او گفت.
همچنین در rt.com
جریان کامل در پیش است! دانمارک مانع نهایی خط لوله انتقال گاز روسیه به اروپا را برطرف می کندمدت ها است که ورشو با گسترش اتصال گاز مستقیم روسیه با آلمان ، بزرگترین بازار سوخت در اروپا مخالف است و معتقد است که این امر باعث تعمیق وابستگی اروپا به انرژی روسیه خواهد شد. در همین حال ، بسیاری از کشورهای اروپایی تأکید کرده اند که می خواهند منابع انرژی خود را متنوع کنند و Nord Stream 2 می تواند یکی از راه های دستیابی به آن باشد.

خبر مرتبط  اقتصاد اسپانیا ممکن است امسال در بین عدم اطمینان قفل کورو ویروس 12.4 درصد شیرجه بزند - RT Business News

در سال 2019 ، رئیس جمهور لهستان ، آندره دودا ، رئیس جمهور آمریکا با دونالد ترامپ دیدار کرد و در مورد احتمال توقف اجرای پروژه Nord Stream 2 گفتگو کرد. ورشو همچنین قراردادهای متعددی را با شرکتهای آمریکایی منعقد کرد تا جایگزین لوازم روسی شود. به گفته سفیر ایالات متحده در لهستان ، جورجت موسباخر ، هدف این بود که لهستان به مرکز آینده صادرات مجدد گاز مایع ایالات متحده (LNG) در منطقه تبدیل شود.
همچنین در rt.com
واشنگتن و ورشو پیمان می بندند تا مانع از انتقال خط لوله گاز Nord Stream 2 روسیه شودخبر مرتبط  صندوق بین المللی پول tranch 1.67 میلیارد دلار به مصر باز می کند زیرا بدهی عمومی و Covid-19 اقتصاد را به خطر می اندازد - RT Business News

دولت ایالات متحده بارها و بارها از پروژه Nord Stream 2 انتقاد کرده و هدف آن را از بین بردن پروژه برای افزایش فروش LNG آمریکا به اروپا برداشته است.

ساخت دو خط لوله این پروژه که از ساحل روسیه تا آلمان و از طریق دریای بالتیک به سایر کشورهای اروپایی ادامه خواهد داشت ، در حال اتمام است. این ظرفیت تحویل 55 میلیارد متر مکعب گاز در سال را خواهد داشت و برلین اصرار دارد که با از بین بردن زغال سنگ و انرژی هسته ای به آلمان در تأمین تقاضای انرژی در حال رشد کمک خواهد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید