قیمت گوشت خوک چین برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته به دلیل کمبود کاهش می یابد – RT Business News

به گزارش روز سه شنبه دفتر ملی آمار ، قیمت گوشت خوک در چین در ماه اکتبر 2.8 درصد کاهش یافت. این اولین کاهش از فوریه 2019 است – بیش از یک سال و نیم پیش.

قیمت ها در پاییز سال گذشته به دلیل تأثیر طولانی مدت بیماری تب خوکی آفریقایی ، که برای اولین بار در ماه آگوست 2018 در چین کشف شد ، دو برابر شد. این بیماری تقریبا نیمی از جمعیت خوک کشور را از بین برد و باعث کمبود سابقه گوشت خوک در بزرگترین کشور مصرف کننده گوشت خوک در جهان شد. .

خبر مرتبط  استراتژیست اصلی به Boom Bust گفت - ایالات متحده "کاملاً مجهز" برای پیشرفت هرچه سریعتر همه گیر شدن ویروس ویروس ، پیشرو است - RT Business News

طبق گفته بروس پانگ ، رئیس تحقیقات کلان و استراتژی در رنسانس چین ، کاهش قیمت ماه اکتبر به دلیل افزایش عرضه خوک زنده بود. او به CNBC گفت كه انتظار دارد ساليانه كاهش قيمت گوشت خوك در سه ماهه جاري بيشتر شود. پانگ گفت ، تورم کلی در چین که توسط شاخص قیمت مصرف کننده اندازه گیری می شود ، کاهش می یابد.

آمارها نشان می دهد که شاخص قیمت مصرف کننده در ماه اکتبر نسبت به سال گذشته 0.5 درصد رشد داشته است. به طور کلی قیمت مواد غذایی 2.2 درصد صعود کرد ، با قیمت سبزیجات تازه 16.7 درصد افزایش یافت. قیمت گوشت گاو و گوشت بره نیز به ترتیب هفت و 3.6 درصد افزایش یافت.

خبر مرتبط  هند با رشد چشمگیر از بحران کوید پس خواهد گرفت تا سریعتر رشد اقتصادی در حال ظهور را تجربه کند - صندوق بین المللی پول - RT Business News
همچنین در rt.com
چین به دنبال وارد کردن گوشت خوک روسی برای رفع کمبودهای داخلی ناشی از تب خوکی آفریقایی استانتظار می رود عرضه گوشت خوک چین از کمبود اخیر بهبود یابد. آژانس گمرک ملی ماه گذشته گفت که در سه سه ماهه نخست سال ، واردات گوشت خوک بیش از دو برابر یک سال قبل بوده است.

خبر مرتبط  Huawei چین امیدوار است که در میان فشارهای تحریم های ایالات متحده از شبکه های 5G اروپا پشتیبانی کند - RT Business News

با این حال ، پکن قصد دارد در پنج سال آینده ، به ویژه از کشورهایی مانند ایالات متحده و استرالیا ، وابستگی چین به واردات کشاورزی را کاهش دهد. بر اساس داده های خدمات کشاورزی USDA USDA ، واردات تنها حدود 11 درصد از مصرف گوشت خوک چینی در سال جاری را تشکیل می دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید