قیمت های مصرف کننده در چین برای اولین بار در بیش از یک دهه گذشته کاهش می یابد – RT Business News

براساس اطلاعات جدید آژانس آمار این کشور ، بهبود در عرضه گوشت خوک باعث کاهش قیمت مصرف کننده در چین برای اولین بار از سال 2009 شده است.

شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) ، که میانگین تغییر قیمت ها را در طول زمانی که مصرف کنندگان برای یک سبد کالا و خدمات می پردازند اندازه گیری می کند ، در ماه نوامبر نسبت به سال قبل 0.5 درصد افت داشت. این شاخص کمتر از انتظارات بازار قرار گرفت ، در حالی که نظرسنجی وال استریت ژورنال از اقتصاددانان پیش بینی کرده بود که این شاخص بدون تغییر خواهد بود ، در حالی که تحلیلگران نظرسنجی شده توسط رویترز انتظار داشتند که این رقم بین -0.3 درصد و +0.5 درصد باشد

در ماه گذشته ، CPI رشد 0.5 درصدی را ثبت کرد ، اما تورم ماه اکتبر همچنان پایین ترین سطح در 11 سال گذشته بود. در ماه سپتامبر ، قیمت های مصرف کننده 1.7 درصد رشد کرد و در ماه آگوست 2.4 درصد افزایش یافت.

خبر مرتبط  سقوط بازار نفت خیلی به پایان رسیده است - RT Business News
همچنین در rt.com
چین خیلی زود از ایالات متحده به عنوان بزرگترین بازار مصرف جهان پیشی می گیرداین کاهش عمدتا تحت تأثیر قیمت های ضعیف مواد غذایی بود که تقریباً یک سوم اندازه گیری اصلی تورم خرده فروشی را تشکیل می دهد. قیمت گوشت خوک ، منبع اصلی پروتئین برای کشور ، پس از ثبت اولین کاهش در بیش از یک سال و نیم در ماه اکتبر ، در ماه نوامبر همچنان کاهش یافت. قیمت گوشت خوک در ماه نوامبر 12.5 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و در ماه اکتبر به دلیل بازگشت سهام خوک 2.8 درصد کاهش یافت. داده های رسمی نشان داد ، تورم اصلی مصرف کننده ، به استثنای قیمت ناپایدار مواد غذایی و انرژی ، برای پنجمین ماه متوالی در 0.5 درصد ثابت بود.

خبر مرتبط  سهام جهانی در میان تنش های فزاینده بین ایالات متحده و چین کاهش می یابد - RT Business News

اقتصاددانان می گویند افت CPI که در ماه نوامبر مشاهده شد نشانه تقلیل تقاضا نیست ، به این معنی که بعید است بانک مرکزی نیاز به اقدامی داشته باشد. طبق گفته اقتصاددان ارشد سرمایه اقتصاد چین ، جولیان ایوانز-پریچارد ، “فشارهای گسترده تر قیمت به دنبال بهبود فعالیت اقتصادی شروع به افزایش می کنند.” انتظار می رود که کاهش موقتی تورم مصرف کننده در ماه های آینده ، هنگامی که شلوغ ترین فصل تعطیلات ، سال جدید قمری ، در فوریه آغاز می شود ، کاهش یابد.
همچنین در rt.com
قیمت گوشت خوک چین برای اولین بار در بیش از یک سال گذشته به دلیل کمبود کاهش می یابدخبر مرتبط  تجمع طلا در معاملات محرک آمریکا و قفل های Covid در بالاترین سطح 6 هفته ای - RT Business News

قیمت دروازه کارخانه چین ماه گذشته با سرعت کمتری کاهش یافت و بالاتر از انتظار تحلیلگران بود. شاخص قیمت تولید کننده در نوامبر در مقایسه با افت 2.1 درصدی در ماه اکتبر 1.5 درصد کاهش داشت.

دومین اقتصاد بزرگ جهان همچنان از انقباض تاریخی 6.8 درصدی که در ابتدای سال رخ داد ، زمانی که ویروس کرونا ویروس اکثر مناطق کشور را فلج کرد ، ادامه می یابد. اقتصاد چین در سه ماهه سوم سالانه 4.9 درصد رشد کرده و قرار است تنها اقتصادی باشد که رشد مثبت امسال را به خود اختصاص داده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید