قیمت نفت در میان کاهش تولید اوپک + با عدم قطعیت مواجه شد – RT Business News

رویترز روز پنجشنبه با استناد به منابع خود گزارش داد كه تولیدكنندگان بزرگ جهانی نفت هنوز هم می توانند یك كنفرانس ویدئویی وزیران در این هفته برگزار كنند اگر عراق و سایر اعضای غیر اوكپك + اوك وعده دهند كه باعث كاهش تولید می شوند.

این منابع گفتند كه در صورت توافق ، یك كنفرانس وزیران می توان این هفته را در اطلاعیه كوتاه فراخواند ، اگر این توافق نامه در روز جمعه برگزار شود.

متحدان اوپک و غیر اوپک در ابتدا قرار بود کاهش تولید خود را در تاریخ 9-10 ژوئن بررسی کنند. با این حال ، الجزایر ، که در حال حاضر دوره ریاست جمهوری دوره ای اوپک را در دست دارد ، ماه گذشته پیشنهاد کرد که این جلسه به پیش برود.

خبر مرتبط  اپل اکنون حتی بزرگتر از نفت خیز عربستان سعودی است - RT Business News

روز چهارشنبه TASS با استناد به منابع ، گزارش داد كه تولیدكنندگان كلیدی اوپك + ، روسیه و عربستان سعودی ، توافق كرده اند حداكثر سطح تولید را در این اتحاد حداقل حداقل یك ماه افزایش دهند.
همچنین در rt.com
دومین تولید کننده بزرگ اوپک از کاهش تولید چشم پوشی نخواهد کردالكساندر نواك ، وزیر انرژی روسیه روز پنجشنبه اظهار داشت كه بازار جهانی نفت بسته به توافقی كه اوپك + به دست آورد ، می تواند با كمبود سه تا پنج میلیون بشكه در روز در ماه ژوئیه روبرو شود.

خبر مرتبط  Coronavirus هزینه اقتصاد جهانی 400 میلیون شغل تمام وقت - آژانس کار سازمان ملل - RT Business News

در ماه آوریل ، اتحاد بین المللی تولید نفت اوپك + موافقت كرد كه میزان عرضه را با 9.7 میلیون بشكه در روز (روزانه) در ماه مه و ژوئن كاهش دهد. این اقدام به منظور افزایش قیمت نفت خام طراحی شده است زیرا همه گیر Covid-19 منجر به سقوط بی سابقه ای در تقاضای انرژی شد. کاهش تولید از اول ماه مه آغاز شد و قرار است تا پایان ماه ژوئن ادامه یابد.

قیمت های نفت خام در هفته های اخیر صعود کرد ، با بهبودی از سقوط چشمگیر ماه آوریل که باعث شد معاملات آتی برنت نزدیک به 20 سال پایین بیفتد و WTI ایالات متحده برای اولین بار در تاریخ وارد خاک منفی شود.

خبر مرتبط  سرمایه گذار جیم راجرز می گوید قرن سلطنت USD در حال پایان است - RT Business News
همچنین در rt.com
روسیه تولید نفت را در ماه مه نزدیک به هدف اوپک + کاهش می دهدمعیار بین المللی از ساعت 14:36 ​​به وقت گرینویچ در روز 0.8 درصد پایین تر و در هر بشکه 39.44 دلار بود. نفت خام ایالات متحده 1.4 درصد سقوط کرد و به 36.75 دلار رسید.

به گفته تحلیلگران S&P Global Platts ، قیمت نفت خام برنت “ممکن است برخی از جیب های پشتیبانی پیدا کند” در ژوئن بین 35 تا 40 دلار در هر بشکه.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید