قیمت نفت در میان نگرانی های مربوط به افزایش عرضه جهانی محصولات ضرر می کند – RT Business News

قیمت نفت خام در روز سه شنبه همچنان سقوط کرد ، در حالی که وست تگزاس میانجی (WTI) ایالات متحده در حدود 10 دلار در هر بشکه معامله می کرد در میان ترس از اینکه جهان در مکان هایی برای ذخیره کالاها قرار دارد ، به دلیل تقاضای شیوع Covid-19.

قیمت قراردادهای WTI برای تحویل ماه ژوئن در بورس کالا در نیویورک نزدیک به 20 درصد کاهش یافت و این روند نزولی را در جلسه قبلی که حدود یک چهارم از ارزش آنها پاک کرده بود ، افزایش داد. در همین حال ، بنچمارک بین المللی Brent با کاهش پنج درصدی ، 18.91 دلار در هر بشکه معامله شد.

بازار انرژی در میان همه گیر کورو ویروس با بحران بی سابقه ای روبرو شده است که براساس برخی برآوردها ، تقاضای جهانی برای این کالا را حدود 30 درصد کاهش داده است. در حالی که سطح تولید بسیار بالاتر از تقاضا است ، جهان برای ذخیره هر بشکه نفت اضافی از فضای خارج شده است. بنا به گزارش ، این وضعیت تولید کنندگان آمریکایی را وادار كرده است كه نفت را در انبار اورژانس آمریكا ذخیره كنند. بیش از یک میلیون بشکه در ماه آوریل به انبار ذخیره استراتژیک نفت تحویل داده شد ، بلومبرگ به نقل از یک مقام رسمی گزارش داد.

خبر مرتبط  غول های فناوری در حال صرف انرژی از ایرلند هستند - RT Business News

اخبار صندوق نفت ایالات متحده ، صندوق مبادله ای (ETF) که مستقیماً در معرض بازارهای نفت آمریکا قرار دارد ، بهانه ای برای افت شدید قیمت نفت در روز دوشنبه شد. این صندوق اعلام کرده است که قرار است این هفته بیشترین قراردادهای ژوئن را کنار بگذارد و قراردادهای دیگر ماه های آینده را کاهش دهد ، و این تصمیم را برای معاملات آتی بلند مدت تر خواهد گرفت.

این اسلایدها تازه یک هفته پس از فروپاشی WTI برای اولین بار در قلمرو منفی رخ داد ، زیرا قرار بود روز تحویل ماه مه منقضی شود روز بعد ، دارندگان را مجبور می کند تا برای پیدا کردن خریداران عجله کنند.

خبر مرتبط  وال استریت پس از قرار گرفتن در لیست سیاه ترامپ ، سه تیتان مخابراتی چینی را لغو خواهد کرد - RT Business News

کاهش عظیم تولید با توافق 13 عضو سازمان کشورهای صادرکننده نفت و صادرکنندگان نفت متحد ، قرار است ماه آینده وارد عمل شود. در حالیکه طبق گزارش ها ، روسیه و برخی دیگر از تولیدکنندگان تولید نفت را کاهش داده اند و هنوز مشخص نیست که آیا این اقدام به افزایش چشمگیر قیمت نفت کمک خواهد کرد یا خیر.
همچنین در rt.com
چین ضمن کاهش خرید از عربستان سعودی ، واردات نفت از روسیه را افزایش می دهدبرای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید