قیمت نفت در میان امید واکسن ویروس کرونا به معنای بازگشت سفر جهانی است – RT Business News

در پی انتشار اخبار واکسن های موثر Covid-19 که در روسیه و ایالات متحده تولید شد ، قیمت های نفت خام در روز چهارشنبه همچنان بالاتر می روند. بشکه نفت خام برنت با افزایش 15 درصدی نسبت به هفته گذشته به بالای 45 دلار در هر بشکه رسید.

هر دو نوع برنت و وست تگزاس اینترمدیت (WTI) روز چهارشنبه تقریباً سه درصد رشد داشتند و WTI با قیمت 42.51 دلار در هر بشکه معامله شد.

روز دوشنبه پس از اعلام غول دارویی ایالات متحده Pfizer و شرکت آلمانی BioNTech ، قیمت نفت سر به فلک کشید ، زیرا واکسن آنها بیش از 90 درصد در جلوگیری از عفونت ویروس کرونا موثر است. این منجر به این شد که نفت خام در ماههای گذشته بهترین روز خود را تجربه کند و بیش از ده درصد افزایش یابد.

خبر مرتبط  تجارت جهانی با بدترین رکورد روبروست ، اما "ممکن بود خیلی بدتر شود" - WTO - RT Business News

روز چهارشنبه ، صندوق ثروت حاکمیت روسیه (RDIF) همچنین گفت که نتایج اولیه آزمایش مرحله بالینی واکسن کرونا ویروس روسیه در مرحله مرحله آخر ، موسوم به “Sputnik V” ، نشان داد که کارآیی آن به 92 درصد رسیده است. روسیه اولین کشوری بود که واکسن ویروس کرونا را در ماه آگوست ثبت و تصویب کرد.
همچنین در rt.com
واکسن روسی Covid-19 Sputnik V 92٪ موثر است و هیچ عارضه جانبی جدی ندارد – گزارش مقدماتی آزمایش فاز IIIخبر مرتبط  روبل روسیه یکی از جذاب ترین ارزهای بازار در حال ظهور در جهان پس از همه گیری است - Goldman Sachs - RT Business News

“این تا حدودی توسط بازار آهی از تسکین است” به نقل از بلومبرگ ، کریم فواز ، که خدمات مشاوره انرژی در مشاور IHS Markit را هدایت می کند. “کوتاه مدت هنوز کاملاً به چالش کشیده شده است ، تقاضا بسیار ضعیف به نظر می رسد. نیمه دوم سال 2021 زمانی است که انتظار داریم شروع به بازیافت تقاضا کند. “

تحلیلگران می گویند هنگامی که واکسن Covid-19 به طور گسترده در دسترس قرار گیرد ، سفرهای بین المللی می تواند دوباره برقرار شود. موهیت لعل ، رئیس و مدیر عامل شرکت خرده فروشی مسافرتی جهانی پرنود ریکارد ، اخیراً گفت که وی معتقد است که یک واکسن به طور گسترده در دسترس اعتماد مشتری به سفر را بازیابی می کند.

خبر مرتبط  خوشبخت ترین مکان روی زمین؟ دیزنی 32000 شغل را از دست داد زیرا همه گیر Covid-19 پارک های موضوعی را خالی می گذارد - RT Business News

بیشتر بخوانید: پس از اینکه Pfizer نشان داد واکسن Covid بیش از 90٪ م ٪ثر است ، داو به بالاترین حد خود رسیده

“فردا ، اگر داروی ساده ای در همه جا موجود باشد که مانع از بیماری Covid چیزی بیش از آنفلوانزای منظم شود ، شاهد بازگشت سفر در مدت شش ماه خواهید بود” لال به انتشارات تجاری تجارت ارواح گفت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید