قیمت نفت در میان افزایش نگرانی در چین کاهش می یابد موارد Covid می تواند تقاضای سوخت را تضعیف کند – RT Business News

قیمت نفت خام جمعه با کاهش از بالاترین سطح 11 ماهه هفته گذشته ، در روز جمعه کاهش یافت. کارشناسان می گویند محدودیت های جدید ویروس کرونا در چین می تواند تقاضای سوخت برای بزرگترین وارد کننده روغن جهان را مهار کند.

معیار بین المللی برنت بیش از یک درصد کاهش یافت و به 55.49 دلار در هر بشکه رسید ، در حالی که وست تگزاس اینترمدیت (WTI) از ساعت 07:57 به وقت گرینویچ با 1.2 درصد افت با 52 دلار و 48 سنت در هر بشکه معامله شد.

تقاضای سوخت در حال بازیافت در چین اواخر سال گذشته بازار نفت را تقویت کرد. “در واقع ، سرمایه گذاران در تلاشند تا درد کوتاه مدت را برای رسیدن به سود طولانی مدت به تعطیلات آخر هفته برسانند ، زیرا پرونده Covid در چین مهمترین نگرانی تقاضا برای معامله گران است.” استیون اینس ، استراتژیست ارشد بازار Axi ، در یادداشتی که توسط رویترز مشاهده شده است ، گفت.

خبر مرتبط  ایالات متحده سرمایه گذاران در پروژه های انرژی روسیه را تهدید می کند - RT Business News

پکن روز جمعه آزمایش جمعی Covid-19 را در برخی مناطق آغاز کرد ، در حالی که شانگهای پس از گزارش اولین موارد منتقل شده محلی در دو ماه پنجشنبه ، تمام کارکنان بیمارستان را آزمایش می کرد. مقامات اکنون از مردم می خواهند که در تعطیلات سال نو قمری سفر نکنند.

خبر مرتبط  چین با افزایش سریعترین شاخص های اقتصادی از زمان ابتلا به بیماری همه گیر ، بهبود اقتصادی را تسریع می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
پکن برای جلوگیری از خطرات مهاجرت گسترده سال جدید قمری چینی ، قوانین آزمایش و قرنطینه را سخت تر می کندطبق مشاوره FGE ، افزایش فصلی تقاضای بنزین در چین که معمولاً در تعطیلات سال نو مشاهده می شود ، با محدودیت های اعمال شده در سال جاری تعدیل خواهد شد.

“ما اکنون اطلاعاتی در مورد استفاده از واکسن در اختیار داریم که نشان می دهد مقبولیت کمی پایین است ، بنابراین سرعت اجرای آن ممکن است کند باشد … ممکن است جنبش نزولی داشته باشد (در بازارهای نفت)” Sukrit Vijayakar ، مدیر مشاور انرژی Trifecta گفت.

خبر مرتبط  تولید طلا در روسیه تنها در یک ماه از رشد 10 درصدی در سال برخوردار است - RT Business News

انتظار می رود اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده داده های رسمی موجودی نفت در روز جمعه را گزارش کند ، پس از داده های صنعت در هفته گذشته افزایش 2.6 میلیون بشکه ای موجودی نفت خام آمریکا را نشان داد ، در مقایسه با پیش بینی تحلیلگران برای 1.2 میلیون بشکه برداشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید