قیمت نفت به دلیل ترس از بسته شدن جدید ویروس کرونا به کاهش تقاضا – 4 ماه گذشته به پایین ترین سطح رسیده است – RT Business News

قیمت نفت خام برای دومین جلسه متوالی کاهش یافت و در روز چهارشنبه تقریباً چهار درصد سقوط کرد ، زیرا تعداد سریع عفونت های Covid-19 در سراسر جهان به سرعت افزایش می یابد و نگرانی های مازاد عرضه را افزایش می دهد.

معاملات آتی معیار بین المللی برنت 3.89 درصد کاهش یافت و با 37.60 بشکه معامله شد و به پایین ترین سطح از اواسط ژوئن رسید. نفت خام وست تگزاس اینترمدیت (WTI) برای تحویل دسامبر با ضررهای مشابهی روبرو شد و تا ظهر چهارشنبه در هر بشکه 35.92 دلار فروخته شد.

خبر مرتبط  ثروت میلیاردرهای آمریکایی در طول همه گیری بیش از 3 تریلیون دلار - RT Business News

در جلسه قبلی ، هر دو معیار بزرگترین افت روزانه خود را از 8 سپتامبر متحمل شده اند ، زیرا هر یک بیش از پنج درصد کاهش یافته است.
همچنین در rt.com
عرضه بیش از حد به چشم انداز تقاضای نفت ناچیز افزوده استبازارهای انرژی نسبت به شدت شیوع ویروس کرونا واکنش نشان می دهند ، که برخی از کشورها از جمله آلمان و فرانسه را مجبور به تقویت قفل های جزئی می کند.

خبر مرتبط  روسیه تابستان های طلا را پر می کند و 2.5 میلیارد دلار به ذخایر ارز خارجی در زمان اوج کروناویروس می افزاید - RT Business News

نگرانی های موجود در مورد میزان عرضه تازه نیز ناشی از از سرگیری تولید و صادرات نفت خام در لیبی است که پیش بینی می شود تولید آن طی چند هفته آینده به 1 میلیون بشکه در روز برسد.

افزایش ذخایر نفتی آمریکا عامل منفی دیگری برای نفت خام بود. روز سه شنبه ، انستیتوی نفت آمریکا (API) از افزایش 584،000 بشکه موجودی نفت خام برای هفته گذشته خبر داد.

خبر مرتبط  اولین محموله LNG روسیه از طریق مسیر دریایی قطب شمال به ژاپن می رسد - RT Business News
همچنین در rt.com
بانک مرکزی روسیه موج همه گیر دیگری و قیمت 25 دلار را رد نمی کندبرای کسب اطلاعات بیشتر درباره اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید