قیمت نفت با شروع توافق قطع تولید اوپک + افزایش می یابد – RT Business News

پس از عملی شدن توافق سخت اوپک + در روز جمعه ، قیمت نفت خام برنت و WTI افزایش یافته است. بازار نفت ماه گذشته به دلیل درخشش جهانی و ترس از کمبود ظرفیت ذخیره سازی ، سقوط چشمگیر داشته است.

قیمت نفت خام برنت (ICE) 1.77 درصد رشد داشته است و به تقریبا 27 دلار در هر بشکه رسیده است. در همین حال ، قیمت WTI (Nymex) در حال حاضر معادل 19.35 دلار در هر بشکه است که این رشد 2.7 درصد است.

خبر مرتبط  روسیه تابستان های طلا را پر می کند و 2.5 میلیارد دلار به ذخایر ارز خارجی در زمان اوج کروناویروس می افزاید - RT Business News

در تاریخ 12 آوریل ، اعضای اوپک و سایر کشورهای تولیدکننده نفت از جمله روسیه و مکزیک توافق کردند که تولید تولید 9.7 میلیون بشکه در روز را برای ماه مه و ژوئن کاهش دهند و این بزرگترین کاهش تولید نفت در تاریخ است.

این توافق سخت پس از یک ماه جنگ قیمت بین روسیه و عربستان سعودی رخ داد که پیش از این نتوانسته بود در مورد کاهش مشترک تولید توافق کند.

خبر مرتبط  اوپك + معامله دقيقه گذشته را قطع كرد تا تقريبا 10 ميليون بشكه در روز از توليد نفت را كاهش دهد

بازارهای نفت پس از آنكه بسیاری از كشورها به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 به دلیل گرفتاری در بازار ، به بن بست افتادند دچار ركود تاریخی شدند. کاهش شدید تقاضا ترس را برانگیخت که انبارهای نفت از فضا خالی می شوند. این منجر به سقوط قیمت چشمگیر در ماه گذشته شد و طی آن ، نفت خام برنت از پایین ترین سطح خود از سال 1999 به پایین سقوط کرد. قیمت WTI برای اولین بار در تاریخ به سمت منفی رانده شده بود. برنت و WTI هم از آن زمان به آرامی در حال بهبود هستند.

خبر مرتبط  سهام جهانی در میان تنش های فزاینده بین ایالات متحده و چین کاهش می یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
آیا توافق اوپک + باعث کاهش توافق بازار نفت خواهد شد؟فکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!