قیمت نفت امیدوار است که تولید کنندگان بزرگ جهانی به رهبری روسیه و عربستان سعودی کاهش عرضه را افزایش دهند – RT Business News

نفت خام برنت برای اولین بار از اوایل ماه مارس آستانه 41 دلار در هر بشکه را شکست ، در حالی که معیار نفت خام ایالات متحده West Texas Intermediate (WTI) روز جمعه پیش از نشست تولید کنندگان برجسته نفت تقریباً دو درصد افزایش داشت.

تجمع روز جمعه اعلام کرد که هر دو معیار مهم جهانی نفت برای ششمین هفته از دستاوردها در مسیر هستند. گذشته از کاهش آهسته تقاضای جهانی برای کالاها ، قیمت ها نیز با کاهش شدید تولید افزایش یافته است ، که توسط سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و همپیمانان بزرگ تولیدکننده نفت به رهبری روسیه ، که با هم گروه “اوپک +” شناخته می شوند ، افزایش یافته است.

خبر مرتبط  رئیس سابق فولکس واگن به دلیل رسوایی "دیزلگیت" محاکمه می شود - RT Business News
همچنین در rt.com
دومین تولید کننده بزرگ اوپک از کاهش تولید چشم پوشی نخواهد کرددر حالی که کلاه های تولید از اول ماه مه به مرحله اجرا درآمد ، این گروه قرار است جلسه ای را برای بررسی کاهش تولید آنها در روز شنبه برگزار کند ، برخی نمایندگان تأیید کردند. پیش بینی می شود طرفین به جای کاهش برنامه ریزی شده ، مهلت های تولید فعلی را به میزان 9.7 میلیون بشکه در روز (bpd) تا پایان ماه ژوئیه تمدید کنند. طبق طرح اولیه ، این کاهش در ماه ژوئیه قبل از کاهش به 5.8 میلیون بشکه در روز در ابتدای سال آینده کاهش یافته و به 7.7 میلیون بشکه در روز کاهش می یابد.

خبر مرتبط  خریداران چینی سویای آمریکا با فروپاشی حاشیه پردازش ، قراردادها را فسخ می کنند - RT Business News

قرار بود این نشست در اواخر همین ماه برگزار شود ، اما سازمان تصمیم گرفت آن را مطرح كند.
همچنین در rt.com
روسیه برای حفر چاه های نفتی جدید ، آماده است تا منقضی شود که قرارداد فعلی تولید اوپک + در سال 2022 منقضی شوددر حالی که بازیکنان اصلی – روسیه و عربستان سعودی – از تمدید کاهش تولید حمایت می کنند ، بنا بر گزارش ها ، برخی از امضا کنندگان دیگر نتوانستند شرایط توافق را رعایت کنند. عراق ، دومین تولیدکننده بزرگ نفت اوپک ، در ماه مه از سهمیه تولید خود فراتر رفت ، اما وعده داد که با مهار بازده در ماه آینده ، آن را جبران خواهد کرد. با این وجود ، برخی از شرکت های فعال در کشور از کاهش تولید خودداری می کنند و این توافق نامه نفت را به معنای افزایش قیمت ها به خطر می اندازد.

خبر مرتبط  کاهش تولید نفت اوپک + می تواند افزایش یابد - پوتین - RT Business News

عراق تنها کشوری نیست که می تواند به تعهدات خود پایبند باشد. صادرکنندگان کوچکتر مانند نیجریه ، آنگولا و قزاقستان نیز نتوانستند شرایط این توافق را رعایت کنند ، اما اعتقاد بر این است که از تمدید پیشنهادی حمایت می کنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید