قیمت مس ممکن است “بهبود فوق العاده” در سال 2020 را ببینید – RT Business News

کارشناسان صنعت می گویند که قیمت مس ، که اخیراً افزایش یافته است ، احتمالاً در سه ماهه های آینده تثبیت می شود. این فلز قرمز اغلب به عنوان زنگ دهنده برای وضعیت عمومی اقتصاد جهانی دیده می شود.

معاملات آتی مس سه ماهه در بورس فلزات لندن (LME) تا پایان ماه ژوئن به علامت 6000 دلار در هر تن رسید و از پایین ترین قیمت خود در حدود 4،626.50 دلار در اوج ترس های Covid-19 در ماه مارس بازگشت. روز دوشنبه ، مس سه ماهه LME با 1.2 درصد رشد و به حدود 6،088 دلار در هر تن رسید.

به گفته جاناتان بارنز ، تحلیلگر ارشد مس در روسیل ، قیمت مس تحت تأثیر ادامه فشار بر عرضه در سه ماهه های آینده خواهد بود. وی گفت: “بنابراین ، آنچه که در واقع می توانیم شاهد بهبود فوق العاده قیمت مس در سال جاری باشیم ، اما در واقع سال آینده می توانیم قیمت ها را کم و بیش تثبیت کنیم زیرا این تأثیر بی نظیر Covid-19 و جابجایی در بازار قراضه ناگهان وجود ندارد. ، “ او به CNBC گفت.

خبر مرتبط  چین سال آینده یوان دیجیتال را برای جایگزین کردن پول نقد راه اندازی می کند - RT Business News

کارشناسان سیتی می گویند که این فلز می تواند بیش از حد در سه ماهه سوم افزایش یابد. وی ادامه داد: “تجمع مس در طی ماه گذشته ، از 5700 دلار در هر تن به بیش از 6000 دلار در هر تن ، در برابر پس زمینه قیمت سهام مسطح به سقوط و بازده اوراق قرضه رخ داده است ، و مس بر این اساس ارزش 220 دلار تا 420 دلار در هر تن را بیش از حد ارزیابی کرده است. روابط ، “ تحلیلگران بانک گفتند

“به طور کلی ، ما به هدف قیمت بسیار نزدیک ما به 5،750 دلار در هر تن (در مقابل نقطه 6،050 دلار در هر تن) می چسبیم گرچه می بینیم که دو تا چهار هفته پنجره ای برای بازپرداخت وجود دارد ، و در نهایت توصیه می کنیم خرید را با افت انجام دهید.” آنها گفتند.

خبر مرتبط  ونزوئلا در دادگاه برای بازپس گرفتن طلای خود تصمیم دادگاه انگلستان را برد - RT Business News
همچنین در rt.com
پنج فلز گرانبها گرانقیمت جهانآنها توسط تحلیلگران بانک ساکسو تکرار شده و رئیس استراتژی کالایی آن ، اوله هانسن گفت: “بهبود اخیر مس به سطح پیش از همه گیر ، توانایی فلز در رسیدن به سطح بالاتر در سه ماهه سوم را به چالش می کشد.”

این استراتژیست توضیح داد “بهبود تقاضای چینی ، همراه با اختلال در عرضه در معادن در آمریکای جنوبی ، محرک هایی بود که سرانجام دلالان را پس از شکست بالاتر از 2.50 دلار در هر دلار مجدداً به موقعیت های طولانی بازگرداند. خطر موج دوم – به ویژه در ایالات متحده و چین ، دو مصرف کننده بزرگ جهان – ممکن است به تجدید نظر بپردازند و ما شاهد سیر صعودی دیگری در سه ماهه آینده نیستیم. “

پیش بینی می شود تقاضا برای این فلز در نیمه دوم سال قوی تر شود ، زیرا اقتصادها و صنایع در سراسر جهان دوباره شروع به کار می کنند.

خبر مرتبط  پالایشگاههای هند با پر شدن ذخایر ، واردات نفت خاورمیانه را کاهش می دهند - RT Business News

“ما چشم انداز مثبتی داریم و انتظار داریم رشد تقاضای کاملاً محکم طی چند سال آینده ،” النی جوانییدس ، تحلیلگر اصلی تیم مس وود مکنزی ، به CNBC گفت. “اما در حالی که تصویر به دنبال تقاضا مثبت است ، در طرف عرضه حتی قوی تر به نظر می رسد. بنابراین ، هنگامی که تعادل بین عرضه و تقاضا را بررسی می کنیم ، ما هنوز هم برای دو سال آینده به دنبال بازار مازاد هستیم و این فشار رو به پایین را تحت فشار قرار می دهد. “

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید