قیمت جهانی مواد غذایی در شش سال گذشته به بالاترین حد رسیده است زیرا همه گیر Covid-19 به عامل اصلی نابرابری مواد غذایی تبدیل شده است – RT Business News

طبق آژانس غذایی سازمان ملل متحد ، قیمت های جهانی کالاهای غذایی در ماه نوامبر با افزایش چشمگیر سال به ماه در بالاترین حد در شش سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است.

این شاخص که توسط سازمان غذا و کشاورزی (فائو) منتشر شده بود ، در ماه گذشته در مقابل 101.0 در ماه اکتبر به 105.0 واحد افزایش یافت و ماهانه 3.5 درصد افزایش داشت. این شاخص که نشان دهنده تغییرات ماهانه سبد غلات ، دانه های روغنی ، محصولات لبنی ، گوشت و شکر است ، به بالاترین سطح از دسامبر 2014 رسیده است.

بر اساس گزارش آژانس مستقر در رم ، قیمت روغن نباتی در روند صعودی قرار دارد و در مقایسه با ماه قبل با رشد 14.5 درصدی ، گزارش می شود که به دلیل جهش قیمت روغن نخل است.

خبر مرتبط  اقتصاد هند نشان می دهد علائم بهبودی زود هنگام پس از خاموش شدن شدید Covid-19 - خبرنامه RT Business
همچنین در rt.com
درمان Fed’s Covid برای اقتصاد آمریکا بسیار مضرتر از این بیماری است – پیتر شیفقیمت غلات ماهانه ماهانه 2.5 درصد افزایش نشان داد ، گرچه هنوز تقریباً 20 درصد از سطح سال گذشته بود. قیمت گندم به دلیل رشد “کاهش چشم انداز برداشت” در آرژانتین ، با افزایش قیمت ذرت تا حدی با پیش بینی پایین تر محصول در ایالات متحده و اوکراین. گزارش شده است که رایس ثابت مانده است.

قیمت گوشت و لبنیات 0.9 درصد بالاتر از رقم اعلام شده در ماه اکتبر بود. قیمت گوشت در مدت مشابه سال 2019 13.7 درصد کاهش داشت ، اما گوشت های گاو ، گوسفند و خوک با افزایش ماهانه روبرو شدند.

خبر مرتبط  تعرفه های ایالات متحده از هر لحاظ "ضد مثمر" است و اروپا باید پاسخ دهد - Airbus - RT Business News

نگرانی در مورد کمبود احتمالی تولید جهانی شکر در میان چشم انداز ضعیف محصولات زراعی در اتحادیه اروپا ، روسیه و تایلند ، قیمت کالاها را 3.3 درصد افزایش داد. شاخص لبنیات 0.9 درصد صعود کرد و به بالاترین سطح تقریبا 18 ماهه رسید ، که بخشی از آن توسط قیمت سفتتر کره و پنیر تحت فشار قرار گرفت.
همچنین در rt.com
از روسیه با گندم: صادرات توسط ابرقدرت جهانی دانه در رکورد بالا استفائو اعلام کرد که بیماری همه گیر Covid-19 “عامل مهمی در سطح ناامنی جهانی غذا” است ، زیرا افزایش قیمت ها به یک بار اضافی برای کسانی تبدیل می شود که درآمدشان به دلیل ویروس کرونا کاهش یافته است.

خبر مرتبط  خداحافظ بنیامین! روند جهانی دلاریزاسیون جهانی همچنان ادامه دارد و تقاضای طلا را به بالاترین حد خود افزایش می دهد - RT Business News

“همه گیر در حال حاضر شرایط شکننده ناشی از درگیری ها ، آفات و شوک های جوی از جمله طوفان های اخیر در آمریکای مرکزی و سیل در آفریقا را تشدید و تشدید می کند.” آژانس گزارش داد.

طبق گزارش فائو ، 45 کشور ، 34 کشور در آفریقا ، برای تأمین غذای کافی به کمک خارجی نیاز داشتند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید