قیمت جهانی مواد غذایی به بالاترین قیمت های چند ساله با تورم بیشتری رسیده است – UN – RT Business News

طبق آژانس امنیت غذایی سازمان ملل ، سازمان غذا و کشاورزی (فائو) ، پس از هفت ماه رشد متوالی ، سرانجام قیمت مواد غذایی به یک اوج سه ساله برای کل سال همه گیر رسید.

شاخص معیار سازمان ملل متحد ، که تغییرات قیمت های بین المللی یک سبد کالای غذایی را ردیابی می کند ، در دسامبر بیش از دو درصد افزایش یافت و به 107.5 واحد رسید. این افزایش با افزایش قیمت روغن نباتی که بیشترین پیشرفت در هشت سال گذشته و محصولات لبنی و به دنبال آن گوشت و غلات را به دنبال داشته است ، انجام شد.

طبق برآوردهای FAO ، قیمت شکر تنها ماه گذشته بود که عقب نشینی کرد ، اما شاخص فرعی برای سال 2020 در مقایسه با سال قبل از همه گیری بیش از یک درصد بیشتر بود.

خبر مرتبط  صندوق های بازنشستگی دانمارکی متهم به تأمین مالی جنگ در یمن - RT Business News
همچنین در rt.com
بیماری همه گیر Covid-19 حراج ماهی سال نو در توکیو را ترک می کند بدون جنگ مناقصه آرواره و خریدهای پرهزینهعلیرغم افزایش شدید در پایان سال 2020 ، برای کل سال سازمان ملل برای قیمت مواد غذایی به طور متوسط ​​97.9 واحد بود. این بیش از یک درصد بیش از یک سال گذشته و بالاترین سطح از سال 2017 است. با این حال ، نتایج سال گذشته هنوز از بحران مشاهده شده در حدود یک دهه پیش ، زمانی که شاخص به اوج تاریخی خود نزدیک به 132 واحد رسیده است ، فاصله دارد.

خبر مرتبط  خطوط لوله فرسوده لیبی ممکن است آرامش بیشتری به بازار نفت آسیب دیده برساند - RT Business News

به گفته فائو ، برخی از افزایش ها ناشی از تقاضای بالاتر واردات جهانی ناشی از نگرانی در مورد شرایط آب و هوایی خشک و گرم است. به عنوان مثال این مورد در مورد محصولات لبنی وجود دارد. با این وجود ، سهمیه بندی واردات و سختگیری عرضه در میان صادر کنندگان عمده در میان بیماری همه گیر ، تورم قیمت مواد غذایی را نیز افزایش داد.
همچنین در rt.com
روسیه سهمیه صادرات غلات را برای تثبیت قیمت مواد غذایی داخلی در نظر می گیردخبر مرتبط  Wirecard پس از دستگیری رئیس سابق به دلیل از دست دادن میلیاردها دلار درآمد - RT Business News

“ما در این مرحله عوامل بیشتری را در افزایش قیمت جهانی مواد غذایی می بینیم ،” بلومبرگ به نقل از عبدالرضا عباسیان ، اقتصاددان ارشد فائو گفت. “تورم غذا یک واقعیت است. در حالی که مردم درآمد خود را از دست داده اند ، اما در حالی که ما صحبت می کنیم یک سختی بسیار دشوار را تجربه می کنیم. “

این تحلیلگر پیش از این گفته بود که ممکن است یک جهش شدید در کالاهای کشاورزی به یک سطح تبدیل شود “دستور العمل ناآرامی” در کشورهای آسیب پذیرتر

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید