قیمت برنج و گندم در میان ترس ها افزایش یافته است که بستن قفل Covid-19 ممکن است امنیت جهانی غذا را تهدید کند – RT Business News

افزایش هراس در خرید مواد غذایی به دلیل قفل شدن کوروی ویروس منجر به افزایش سن قیمت دو دانه اصلی جهان یعنی برنج و گندم شد. واردکنندگان برای انبار کردن کالاها عجله کردند ، در حالی که صادرکنندگان محموله ها را محدود کردند.

قیمت برنج به اوج هفت سال رسیده ، در حالی که معاملات آتی گندم از نیمه دوم مارس حدود 15 درصد افزایش یافته است. شورای بین المللی غلات انتظار دارد که روند تقاضای نزدیک به برنج و غذاهای مبتنی بر گندم ، روند نزولی شدید داشته باشد.

براساس آمار انجمن صادرکنندگان برنج تایلند ، قیمت پنج درصد برنج شکسته سفید (معیار صنعت) بین 25 مارس و 1 آوریل 12 درصد افزایش یافته است.

“در حال حاضر عرضه به دلیل تأثیر همه گیر Covid-19 (coronavirus) در تقاضا و تجارت ، و همچنین به دنبال آب و هوای بد در تولید کنندگان کلیدی (خشکسالی شدید در جنوب شرقی آسیا و استرالیا) در حال تنگ تر شدن است.” گفت راه حل های فیچ.

خبر مرتبط  اسپانیا با جستجوی روشی جدید برای مالیات بخشیدن به برنامه های پیام کوتاه - به غول های فناوری مانند فیس بوک و گوگل پیام می دهد - RT Business News
همچنین در rt.com
سازمان ملل هشدار می دهد كه بحران كووید 19 می تواند كمبود جهانی غذا را به دنبال داشته باشدقیمت برنج اواخر سال 2019 به دلیل خشکسالی شدید در تایلند و تقاضای شدید واردکنندگان آسیایی و آفریقایی صعود را آغاز کرده بود. تایلند پس از هند دومین صادر کننده بزرگ جهان پس از هند ، یک مکان جلوتر از ویتنام است.

در هند ، معامله گران برنج اکنون از امضای قراردادهای جدید صادراتی متوقف شده اند زیرا کمبود نیروی کار و اختلالات لجستیک مانع تحویل قراردادهای موجود شده است.

خبر مرتبط  Coronavirus هزینه گردشگری بین المللی را سه برابر بیشتر از آخرین بحران مالی - UN - RT Business News

“بر خلاف سایر بخش ها ، به دلیل تقویم دقیق کاشت و برداشت ، کشاورزی بیش از مدت زمان بستن تحت تأثیر قرار گرفته است.” گفت: سامارندو Mohanty ، مدیر منطقه ای آسیا در مرکز بین المللی سیب زمینی مستقر در پرو (یک گروه غیرانتفاعی که در مورد امنیت غذایی تحقیق می کند).

وی به CNBC توضیح داد كه آمریكای شمالی ، اروپا و چین هم اكنون با كمبود نیروی كار و ایجاد خط تولید در كاشت بهار و “اگر فصل کاشت از دست رفته باشد ، هیچ محصول برای فصل یا کل سال وجود نخواهد داشت.”
همچنین در rt.com
برادران شیمیایی: اسناد و مدارک نشان می دهد که مونسانتو و BASF سالها می دانستند که محصولات آنها مزارع آمریکایی را نابود می کندخبر مرتبط  روس ها به دلیل محدودیت سفرهای بین المللی بیشتر در تعطیلات داخلی هزینه می کنند - RT Business News

انجمن ها و سازمان های صنایع غذایی کشورها را ترغیب می کنند که تجارت را باز نگه دارند. با توجه به Mohanty: “نمی توان کشورها را به خاطر امنیت غذایی داخلی خود در این زمان تلاش مقصر دانست ، اما کشورها باید در انجام اقدامات غیر ضروری سیاست هایی که می توانند باعث ایجاد وحشت در بازار شوند ، بسیار مراقب باشند.”

او گفت که کشورها باید آگاه باشند که دانه های کافی در انبارها برای تغذیه جهان به مدت بیش از چهار ماه وجود دارد. اما اگر این کشورها به محدودیت های تجاری متوسل شوند ، این غلات فایده ای ندارند. “

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید