قطار باری از چین به روسیه حرکت می کند و زمان سفر را به شدت کاهش می دهد – RT Business News

یک قطار باری ویژه چین – اروپا روز چهارشنبه از دونگوان در استان گوانگدونگ چین جنوبی به روسیه عزیمت کرد. طی 15 روز به مسکو می رسد و در مقایسه با مسیر دریا دو سوم زمان سفر را کاهش می دهد.

طبق روزنامه China Daily ، این قطار با 50 کانتینر کالا ساخته شده توسط شرکت Midea Group مستقر در گوانگدونگ ، تولید کننده پیشرو لوازم خانگی ، بارگیری شده است. این اولین قطار صادراتی است که از زمان افتتاح سرویس حمل بار چین – اروپا توسط گوانگدونگ توسط یک شرکت محلی لوازم خانگی استفاده شده است.

خبر مرتبط  Coronavirus یک دهه از رشد تقاضای نفت را از بین برده است - RT Business News

Sinotrans ، مجری سرویس حمل بار چین-اروپا در Dongguan ، گفت: سرویس قطار ویژه صادرات کالاهای ساخته شده در گوانگدونگ به بازار اروپا را در میان همه گیر جهانی Covid بهبود می بخشد. تعداد قطارهای باری چین-اروپا با استفاده از Sinotrans که از چین جنوبی سفر می کنند سال گذشته به 686 قطار رسیده است و شامل 61،324 کانتینر استاندارد به ارزش حدود 3 میلیارد دلار است.

خدمات حمل و نقل ریلی چین-اروپا که در سال 2011 آغاز شد ، بخش قابل توجهی از ابتکار عمل کمربند و جاده (BRI) برای تقویت تجارت بین چین و سایر کشورهای شرکت کننده در این برنامه محسوب می شود. ابتکار جاه طلبانه هزار تریلیونی دلاری توسط رئیس جمهور چین شی جین پینگ در سال 2013 اعلام شد.

خبر مرتبط  تحلیلگر بازار به Boom Bust می گوید: ایالات متحده باید سریعاً محرک های بیشتری را قبل از آمدن اقتصاد تصویب کند.
همچنین در rt.com
در سال 2020 میزان ترافیک بین چین و اروپا به بالاترین میزان رسیده استاز آن زمان تاکنون بیش از 140 کشور و سازمان های بین المللی توافقاتی را در زمینه ساخت مشترک پروژه منعقد کرده اند.

هدف BRI تقویت ارتباط و همکاری بین آسیای شرقی ، اروپا و شرق آفریقا است. پیش بینی می شود با توجه به برآوردهای کارشناسان ، تجارت جهانی به طور قابل توجهی تقویت شود و هزینه تجارت را برای کشورهای درگیر به نصف کاهش دهد.

خبر مرتبط  ذخیره سازی نفت ایالات متحده ممکن است جایی برای "چند صد میلیون بشکه" داشته باشد - RT Business News

طبق گروه راه آهن ایالتی چین ، در سال 2020 یک رکورد 12،400 سفر قطار باری بین چین و اروپا انجام شده است. اپراتور راه آهن گفت که 50 درصد بیشتر از سال قبل است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید