قصاص آمریکا برای مالیات دادن به غول های فناوری خود ممکن است تا 900 میلیون دلار برسد – رسانه ها – RT Business News

گزارش شده است که واشنگتن در پاسخ به مالیات سرویس های دیجیتال با هدف هدف قرار دادن افرادی مانند Google و Amazon ، وظایف اضافی خود را برای صدها میلیارد واردات از شش کشور در حال پیشبرد است.

اسناد نماینده تجارت ایالات متحده نشان می دهد که طیف گسترده ای از کالاها از انگلستان ، اسپانیا ، ایتالیا ، ترکیه ، هند و اتریش با تعرفه 25٪ مورد ضرب و شتم قرار می گیرند. به گفته بلومبرگ ، اگر ایالات متحده پس از رایزنی های عمومی برنامه ریزی شده در ماه مه ، مجازات خود را ادامه دهد ، این تعرفه ها سالانه حدود 880 میلیون دلار است.
همچنین در rt.com
ایالات متحده تهدید می کند تعرفه تلافی جویانه 25 درصدی صادرات انگلیس را بابت مالیات شرکت های فناوری “تبعیض آمیز” اعمال کندخبر مرتبط  تقاضای جهانی نفت 8 درصد در سال 2020 کاهش خواهد یافت - صندوق بین المللی پول - اخبار بازرگانی RT

تصور می شود این مبلغ معادل آنچه کشورهایی که مالیات خدمات دیجیتال را تصویب کرده اند ، با پرداخت مالیات بر آمازون ، گوگل ، فیس بوک و سایر غول های اینترنتی آمریکایی در نظر دارند ، جمع کنند. با توجه به اینکه انگلیس که 2٪ عوارض به درآمد شرکتهای بزرگ فناوری تحمیل کرده است ، با صادرات حدود 325 میلیون دلاری خود به آمریکا از جمله پوشاک و لوازم آرایشی و بهداشتی تا مبلمان ، بیشترین ضربه را به این کشور وارد می کند. خط

عوارض مربوط به ترکیه ، اسپانیا و ایتالیا می تواند به ترتیب 160 ، 155 میلیون و 140 میلیون دلار باشد ، با توجه به مالیات تخمینی که در این کشورها توسط شرکت های مستقر در ایالات متحده پرداخت می شود. در همین حال ، صادرکنندگان هند و اتریش به دلیل اقدامات تلافی جویانه ایالات متحده می توانند به ترتیب 55 میلیون و 45 میلیون دلار ضرر کنند.

خبر مرتبط  شرکت نروژی در معرض تهدید تحریم های آمریکا به Nord Stream 2 پشت می کند - RT Business News
همچنین در rt.com
ایالات متحده تعرفه کالاهای لوکس فرانسه را به دلیل مالیات بر غول های فناوری دره سیلیکون به حالت تعلیق درآوردواشنگتن هفته گذشته ضمن اعلام این اقدام ، گفت كه هنوز طرفدار اجماع بین المللی است كه توسط سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (OECD) در حال بحث است. این نهاد سالها در تلاش برای رفع چالش های مالیاتی اقتصاد دیجیتال بوده است ، اما تاکنون توافق جهانی انجام نشده است. تا زمان دستیابی به توافق ، ایالات متحده گفت كه آن را توافق كرده است “گزینه های ما را تحت فرآیند بخش 301 ، شامل ، در صورت لزوم ، اعمال تعرفه ها ، حفظ خواهد کرد.”

شرکت های فناوری به سرعت از تهدیدهای تعرفه های جدید ایالات متحده استقبال کردند. هفته گذشته ، انجمن اینترنت ، که نشان دهنده سیستم عامل های اینترنتی پیشرو ایالات متحده است ، از جمله آمازون ، گوگل و eBay ، گفت که این حرکت نشان می دهد که ایالات متحده “عقب راندن این موانع تجاری تبعیض آمیز” در حالی که معامله OECD هنوز در جریان است.

خبر مرتبط  دانمارک برای اطمینان از پرداخت مالیات مناسب توسط شرکت فناوری ایالات متحده ، کتابهای Google را بررسی می کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید