قرار است یکی دیگر از کشتی های ایرانی که لوازم مورد نیاز خود را در ونزوئلا اسکله می کند – RT Business News

ایران ششمین کشتی باری خود را به مقصد تحریم های کشور آمریکای جنوبی ارسال کرده است که قرار است روز یکشنبه به مقصد خود برسد. بر خلاف کشتی های قبلی ، که حامل بنزین بودند ، این ماده قرار است غذا را به ونزوئلا تحویل دهد.

سفارت ایران در کاراکاس پیش از این در حساب توییتر خود اعلام کرده بود که “گلسان” در 21 ژوئن در یکی از بنادر ونزوئلا سوگوار خواهد شد. این مأموریت دیپلماتیک افزود: مواد غذایی موجود در این کشور برای افتتاح اولین سوپر مارکت ایرانی در جمهوری بولیواری و نشانه دیگری از موفقیت در روابط دو کشور است.

طبق جدیدترین اطلاعات موجود در وب سایت دریایی ترافیک دریایی ، این کشتی با پرچم ایران در 14.5 گره در نزدیکی Isla de Margarita ونزوئلا در دریای کارائیب شناور شد.

خبر مرتبط  کمترین عامل اصلی روسیه پس از زمین خوردن کرونوی ویروس در آسمان است - RT Business News

ورود لوازم جدید از تهران فقط سه هفته بعد از آن صورت می گیرد كه یک فروند شناور 5 تانكی ایرانی 1.5 میلیون بشكه بنزین را به ونزوئلا تحویل داد كه در اثر تحریم های گسترده آمریكا با فقدان شدید سوخت روبرو است. با ورود آخرین نفتکش در تاریخ 1 ژوئن ، تهران اطمینان داد در صورت درخواست کاراکاس می تواند کشتی های بیشتری را اعزام کند.

خبر مرتبط  سهام آسیا و اقیانوسیه پس از بزرگترین سقوط وال استریت در هفته های گذشته - RT Business News
همچنین در rt.com
آخرین کشتی نفتی ایران به ونزوئلا می رسد و از تحریم های آمریکا جلوگیری می کندمحموله های سوخت ایران علی رغم تلاش دولت ترامپ برای خنثی کردن این ماموریت صورت گرفت. نماینده ایران در سازمان ملل متحد (سازمان ملل متحد) ادعا کرده است که این کشتی ها توسط ایالات متحده “تهدید استفاده قریب الوقوع از نیروی نظامی” هستند. اما واشنگتن به صراحت نگفت كه می خواهد به این شناور حمله كند ، اما هشدار داد كه هر ملتی كه در تلاش برای كمك به کشتی های ایرانی است ، با عواقب روبرو خواهد شد.

ایران و ونزوئلا هر دو تحت تأثیر تحریم های گسترده ایالات متحده قرار گرفته اند ، از جمله محدودیت هایی که بخش های انرژی آنها را هدف گرفته است. از آنجایی که واشنگتن آشکارا به دنبال برکناری رئیس جمهور ونزوئلا نیکولاس مادورو است و از خواننده گوائیدو “رئیس جمهور موقت” خود اعلام شده حمایت می کند ، شرکت نفتی ونزوئلا PDVSA را با مجازات به مجازات تحریم کرد و صادرات نفت این کشور – منبع اصلی درآمد بودجه – را به چند برابر رساند. پایین ترین سال در همین حال ، طبق گفته بلومبرگ با استناد به سند PDVSA ، تولید نفت در این کشور که دارای بیشترین ذخایر جهان است ، به پایین ترین سطح 75 سال سقوط کرد.

خبر مرتبط  روسیه انتظار دارد اوپک + کاهش تولید نفت را در ماه آگوست کاهش دهد - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید