فیلیپین ممنوعیت اکتشاف نفت در دریای چین جنوبی را لغو می کند و درهای معاملات بالقوه انرژی با پکن را باز می کند – RT Business News

فیلیپین در حال لغو یک مهلت قانونی برای اکتشاف نفت و گاز در دریای چین جنوبی است که می تواند منجر به ایجاد فیلیپین و چین شود که به طور بالقوه سرمایه گذاری مشترکی برای کشف منابع ایجاد می کنند.

آلفونسو کوسی ، وزیر انرژی ، روز پنجشنبه ، به نقل از رویترز ، رئیس جمهور فیلیپین ، رودریگو دوترته ، توصیه وزارت انرژی این کشور برای لغو مهلت قانونی اکتشاف در دریای غرب فیلیپین را تأیید کرد. کوسی افزود ، پیش از این به پیمانکاران خدمات سه بلوک در دریای غرب فیلیپین اطلاع داده شده است که می توانند اکتشاف را در پروانه مربوطه از سر بگیرند.

خبر مرتبط  صادرکنندگان روسیه مانند ترس Covid-19 باعث افزایش بازار غلات شدند ، اما اکنون سبزیجات ممکن است قطعه قطعه و قطعه قطعه شوند - RT Business News

هنگامی که فیلیپین چین را به دادگاه رسیدگی کرد در مورد اختلافات طولانی مدت در مورد ادعاهای آب سرزمینی در دریای چین جنوبی ، مهلت قانونی توسط سلف Duterte اعمال شد.
همچنین در rt.com
پرداختن به هرج و مرج: دزدی دریایی در طول بیماری همه گیر COVID افزایش یافته استدادگاهی در لاهه در سال 2016 علیه ادعاهای چین و به نفع فیلیپین رای داد. چین اما این حکم را که موجب افزایش تنش در منطقه شده است ، تصدیق نکرده است. در عوض ، این برنامه با توجه به اینکه بیشتر دریا آبهای چین است ، به برنامه خود ادامه داده است. اختلافات طولانی مدت در دریای چین جنوبی شامل ادعاهای ارضی چین و ویتنام ، فیلیپین ، تایوان ، برونئی و مالزی است. چین حدود 90 درصد از دریای چین جنوبی ادعاهای سرزمینی دارد که این موضوع او را با همسایگان خود در تضاد قرار داده است.

خبر مرتبط  فیچ رتبه معتبر اعتباری چین را به عنوان مراحل اقتصادی حفظ می کند- بازیابی کوراو ویروس - حفظ اخبار تجاری

لغو مهلت قانونی فیلیپین بخشی از تلاش های دوترته برای پیشبرد توافق مشترک بالقوه اکتشاف نفت با چین بود که سکته های گسترده آن در سال 2018 توافق شد.

بیشتر بخوانید: ارتش چین از آمریكا خواست كه “اقدامات تحریک آمیز” را در دریای جنوب چین متوقف كند زیرا یواس اس جان جان ككین وارد آبهای مناقشه شد

خبر مرتبط  Covid-19 می تواند بیش از 100 میلیون شغل و بیش از 1 تریلیون دلار از صنعت جهانگردی جهانی از بین ببرد - RT Business News

در پایان سال گذشته ، وزرای خارجه چین و فیلیپین توافقنامه ای را برای پیگیری دو کار مشترک نفت و گاز در دریای چین جنوبی به امضا رساندند.

گفتگوها بین دو کشور در مورد پتانسیل نفت و گاز دریای چین جنوبی و نحوه بهره برداری از آن سالها ادامه داشته است. دستیابی به توافق دشوار است ، بیشتر به دلیل ادعاهای ارضی چین در حوضه ، که تقریباً کل آن را پوشش می دهد.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com