فیات کرایسلر و پژو برای ایجاد چهارمین خودروساز بزرگ جهان در ادغام 58 میلیارد دلار “بله” می گویند – RT Business News

سهامداران هر دو خودروی فیات کرایسلر و گروه PSA ، سازنده فرانسوی خودروهای پژو و سیتروئن ، ادغام 58 میلیارد دلار را تصویب کردند که آنها را به چهارمین تولید کننده بزرگ خودرو در جهان تبدیل خواهد کرد.

این شرکت تازه ترکیب شده Stellantis نامیده می شود. گزارش شده است که این ادغام میلیاردها دلار پس انداز سالانه ایجاد کرده و توسعه وسایل نقلیه الکتریکی و خودمختار را تقویت می کند ، که پیش بینی می شود در آینده نزدیک صنعت خودرو را به شدت تغییر دهد.

خبر مرتبط  وزارت اقتصاد می گوید ، تولید ناخالص داخلی واقعی روسیه در اواسط سال 2022 بهبود می یابد اما روبل همچنان قوی باقی می ماند - RT Business News

فیات کرایسلر خودروهای شناخته شده ای همچون کرایسلر ، داج ، جیپ ، فیات ، آلفارومئو ، مازراتی و لانچیا را تولید می کند. در همین حال ، PSA مارک های اتومبیل پژو ، سیتروئن ، DS ، اوپل و واکسهال را تولید می کند.
همچنین در rt.com
اتومبیل های خودمختار ممکن است قبل از پایان دهه – بزرگترین خودروساز جهان – در جاده ها قرار بگیرندپس از اتمام ادغام ، ارزش شرکت جدید 58 میلیارد دلار تخمین زده شده است که Stellantis را در مکان چهارم در رتبه بندی بزرگترین خودروسازان جهان قرار داده است. گفته می شود فروش ترکیبی هر دو شرکت در سال 2019 به هشت میلیون دستگاه خودرو در مقابل 11 میلیون خودرو فروخته شده توسط فولکس واگن رسیده است.

خبر مرتبط  قیمت های نفت خام از ترس بیش از حد صعود می کند ، زیرا تولید کنندگان عمده نفت قصد دارند تولید را افزایش دهند - RT Business News

در حالی که هر دو خودروساز قبلاً در بازار اروپا رقابت می کردند ، گروه PSA در ایالات متحده به سختی ارائه می شود ، جایی که فیات کرایسلر از نظر فروش در سراسر کشور شماره چهار است.

بیشتر بخوانید: هوندا در سال 2022 به دلیل کاهش تقاضا ، بازار خودرو روسیه را ترک می کند

خبر مرتبط  آیا توافق اوپک + باعث کاهش توافق بازار نفت خواهد شد؟ - اخبار تجاری RT

تولیدکنندگان عمده خودرو طی دهه گذشته با چالش های زیادی روبرو شده اند. خودروسازان تلاش کرده اند تا با رشد سریع بازار اتومبیل چین رقابت کنند. علاوه بر این ، فروش جهانی خودرو در سال 2020 که توسط شیوع ویروس کرونا کاهش یافته بود ، به شدت کاهش یافت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید