فلز سفید در بهترین دهه برای فلزات گرانبها ، طلا را پشت سر می گذارد – اخبار تجاری RT

در حالی که سال همه گیری بیشترین سود را در 10 سال گذشته برای هر دو طلا از نظر پناهگاه و همتای فلزی آن ، نقره به ارمغان آورد ، دومی توانسته است از شمش در سال 2020 پیشی بگیرد.

این فلز زرد از یک بنر بهره می برد که ناشی از عدم اطمینان همه گیر ، ضعف دلار آمریکا و نرخ بهره پایین است. پس از ثبت سود ناچیز در جلسه اختتامیه سال ، طلا برای ماه دسامبر حدود شش درصد رشد را ثبت کرد. برای کل سال ، قیمت آن نزدیک به 25 درصد افزایش یافت تا بهترین بازده سالانه از سال 2010 را جبران کند.

خبر مرتبط  آلمان ممکن است صندوق ویژه ای برای جلوگیری از Nord Stream 2 روسیه در برابر تحریم های گسترده ایالات متحده ایجاد کند - RT Business News
همچنین در rt.com
افزایش بیت کوین تهدیدی برای طلا نیست – گلدمن ساکسعملکرد شمش اگرچه در مقایسه با نقره که امسال نیز به روند درخشان خود ادامه داده است ، کمتر قابل توجه است. علیرغم ضرر و زیان اندک در روز پنجشنبه ، فلز سفید نسبت به سال گذشته 50 درصد افزایش یافته است – بزرگترین پیشرفت سالانه در یک دهه گذشته. دستاوردهای مشابه در پالادیوم در سال 2019 دیده شد ، که در آن زمان در میان فلزات پیشرو بود.

سایر فلزات نیز با افزایش 26 درصدی مس نسبت به سال گذشته ، پالادیوم بیش از 20 درصد جهش و پلاتین حدود ده درصد صعود همراه بودند.

خبر مرتبط  آخرین بقایای گذشته اتحاد جماهیر شوروی ناپدید می شوند زیرا داده ها نشان می دهد روس ها قهوه را بیش از چای ترجیح می دهند - RT Business News
همچنین در rt.com
خداحافظ بنیامین! روند جهانی دلارزدایی جهانی همچنان ادامه دارد و تقاضای طلا را به بالاترین سطح افزایش می دهداین اولین سال نیست که هر دو فلز جذابیت سرمایه گذاری خود را ثابت می کنند. در سال 2019 ، طلا و نقره نیز با افزایش 18 و 15 درصدی از قوی ترین عملکرد در سال های گذشته برخوردار بودند.

برخی از تحلیلگران انتظار دارند که تجمع طلا در سال جاری نیز ادامه یابد ، اگرچه ممکن است در مقایسه با سال 2020 وقتی که به بالاترین سطح تاریخی رسیده بود ، متوسط ​​تر باشد. طبق انتظارات گلدمن ساکس ، Commerzbank و CIBC طبق گزارش کیتکو ، قیمت شمش می تواند از سطح بسته شدن 2020 به زیر 1900 دلار به بیش از 2300 دلار در هر اونس افزایش یابد. HSBC گفت که عدم اطمینان ادامه می تواند از قیمت شمش بیشتر حمایت کند ، در حالی که مورگان استنلی خاطرنشان کرد که عملکرد فلزات گرانبها به وضعیت بازارهای مالی و بازده اوراق قرضه طولانی تر بستگی دارد.

خبر مرتبط  شرکت هواپیمایی حامل آلمان لوفت هانزا با 10 میلیارد دلار بسته نجات دولتی موافقت می کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید