فعالیت های تجاری منطقه یورو کند می شود ، زیرا قفل شدیدتر بخش خدمات را به شدت وارد می کند – RT Business News

اطلاعات اولیه در روز جمعه نشان داد ، فعالیت های تجاری در منطقه یورو در ماه ژانویه به پایین ترین سطح دو ماهه رسید ، زیرا قفل شدن شدیدتر مربوط به ویروس کرونا برای جلوگیری از گسترش سویه های جدید Covid-19 آغاز شد.

شاخص نهایی خریدهای مرکب HS Markit (PMI) ، که شاخص خوبی برای سلامت اقتصادی محسوب می شود و تولید و خدمات را با هم ترکیب می کند ، در ژانویه به 47.5 کاهش یافت ، در مقابل 49.1 در دسامبر. PMI بالاتر از سطح 50 رشد و انقباض را جدا می کند.

“محدودیت های شدیدتر COVID19 در ژانویه آسیب بیشتری به مشاغل وارد کرد” کریس ویلیامسون ، اقتصاددان ارشد بازرگانی در IHS Markit ، در بیانیه ای گفت ، افزود که رکود اقتصادی دو برابر برای منطقه به دنبال “به طور فزاینده ای اجتناب ناپذیر است.”
همچنین در rt.com
اقتصاد منطقه یورو در مسیر رکود اقتصادی دو برابر استخبر مرتبط  پوند استرلینگ پوند پس از نخست وزیر جانسون به دلیل Covid-19 به ICU منتقل شد - RT Business News

“با کاهش شرایط تولید ، منجر به بدتر شدن شرایط در بخش خدمات و تضعیف رشد تولید به کمترین میزان بهبودی هفت ماهه این بخش شد.” گزارش می گوید

در اوایل این هفته ، رئیس بانک مرکزی اروپا کریستین لاگارد تصدیق کرد که افزایش تعداد موارد و قفل جدید مربوط به همه گیری در سراسر منطقه فعالیت اقتصادی را مختل می کند ، “خطرات جدی” به اقتصاد منطقه یورو.

خبر مرتبط  ارائه دهنده شاخص انگلیس پس از قرار گرفتن در لیست سیاه ایالات متحده ، هشت شرکت چینی را سقوط خواهد کرد - RT Business News

“فعالیت در بخش تولید همچنان به خوبی حفظ می شود ، اما فعالیت بخش خدمات به شدت مهار می شود ، البته در مقیاس کمتر از موج اول همه گیری در اوایل سال 2020 ،” لاگارد طی یک کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست بانک مرکزی اروپا گفت.
همچنین در rt.com
اقتصاد منطقه یورو پس از قفل شدن ویروس کرونا جدید ، دوباره به شدت سقوط می کندوی همچنین در مورد شیوع واکسیناسیون آهسته در کل اتحادیه اروپا در میان سویه های جدید Covid-19 ابراز نگرانی کرد. تنظیم کننده تصمیم گرفت پس از حمایت اضافی در ماه دسامبر ، نرخ بهره و برنامه های محرک گسترده آن را بدون تغییر نگه دارد.

خبر مرتبط  سهام ژاپن از اخبار استعفای نخست وزیر شینزو آبه کاسته شد - RT Business News

“در این محیط محرک های پولی کافی همچنان ضروری است” لاگارد گفت.

طبق چشم انداز بانک مرکزی اروپا ، تولید ناخالص داخلی منطقه یورو در سال 2021 3.9 درصد و در سال آینده 2.1 درصد رشد خواهد کرد. این بعد از افت قابل توجه 7.3 درصدی در سال گذشته است. تنظیم کننده افزود که تعداد بسیار وابسته به نتیجه همه گیر است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید