فعالیت اقتصادی چین علیرغم عدم اطمینان جهانی کروناویروس – RT Business News انتخاب شد

بخش های تولیدی و خدماتی چین در ماه ژوئن گسترش یافته و نتایج ماه گذشته و انتظارات اقتصاددانان را ضرب و شتم می کند ، اما بحران کرون ویروس هنوز مانع بهبود اقتصادی است.

دفتر ملی آماری (NBS) روز سه شنبه اعلام کرد که شاخص رسمی خریداران تولیدی (PMI) برای بخش تولید کشور در ماه ژوئن به 50.9 افزایش یافته است که از ماه مه 50.6 است. قرائت بالای 50 نشان دهنده رشد در بازده کارخانه است ، در حالی که خواندن زیر نشانگر انقباض است.
همچنین در rt.com
چرا چین برای هر بحران جهانی بهتر از سایر قدرتهای اقتصادی آماده استاین کمی بالاتر از پیش بینی های اقتصاددانان بود ، زیرا تحلیلگران نظرسنجی شده توسط رویترز انتظار داشتند که این شاخص در 50.4 باشد و کسانی که توسط بلومبرگ مورد بررسی قرار گرفتند 50.5 را پیش بینی می کردند.

خبر مرتبط  نویسنده به ماکس کیزر گفت - بانکداران مرکزی در جنگ با طلا می بازند - RT Business News

آژانس آمار اعلام کرده است که رشد تولید با افزایش تقاضا و تقاضا حمایت می شود که شاخص سفارشات جدید برای دو ماه متوالی افزایش می یابد. در ماه ژوئن ، با 51.4 برابر با 50.9 درصد در ماه ژوئن ، به 51.4 رسید.

بیشتر بخوانید

داده های منتشر شده در روز سه شنبه همچنین نشان می دهد یکی دیگر از شاخص های بهداشت اقتصادی ، PMI رسمی غیر تولیدی ، در ماه ژوئن به 54.4 رسید و در یک ماه 0.8 درصد به دست آورد. این رقم برای چهار ماه متوالی در حال افزایش است ، اما در ژوئن سریعترین رشد را از نوامبر گذشته به ثبت رساند.

خبر مرتبط  ادغام موجب از بین رفتن مشاغل در صنعت شیل ایالات متحده می شود - اخبار تجاری RT

“آخرین داده های نظرسنجی نشان می دهد که رشد اقتصادی در ژوئن به لطف بازیابی سریعتر در تولید و خدمات ، در کنار استحکام در فعالیت های ساختمانی ، سرعت بیشتری یافته است.” جولیان ایوانز-پریچارد از اقتصاد سرمایه نوشت ، و اضافه كرد كه بهبود باید در ماه های آینده قوی بماند.

NBS خاطرنشان كرد: هرچند كه هر دو شاخص واردات و صادرات با شروع دوباره گشودن كشورها بهبود يافت ، تقاضاي خارجي تنبل بود. به گفته ژائو كینگه ، مقام ارشد NBS ، شاخص سفارشات صادراتی جدید بیش از هفت درصد افزایش یافت و به 42.6 برای ماه ژوئن رسید ، اما همچنان زیر نقطه بحرانی باقی مانده است.

خبر مرتبط  روسیه قصد دارد سال آینده طبق توافقنامه OPEC + تولید نفت را افزایش دهد - RT Business News

وی همچنین تأکید کرد که برخی “عدم قطعیت” همچنان در داخل و خارج از چین وجود دارد. بازارهای خارجی تحت فشار قرار دارد زیرا کشورها هنوز با ویروس کشنده در حال جنگ هستند. در داخل ، بنگاه های کوچک چینی بیش از مشاغل بزرگ رنج می برند ، در حالی که برخی از صنایع از جمله نساجی و فرآوری چوب سعی در بازگشت به وضعیت عادی دارند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید