فعالیت اقتصادی چین در میان بهبود قوی از بحران کووید همچنان شتاب می گیرد – RT Business News

شاخص مدیران خرید خرید رسمی چین (PMI) برای نهمین ماه متوالی گسترش یافته و به 52.1 در نوامبر رسیده است. قرائت بالای 50 روی شاخص نشانگر انبساط است.

براساس اطلاعات منتشر شده توسط اداره ملی آمار چین در روز دوشنبه ، PMI ، شاخص اصلی سلامت بخش تولیدی یک کشور بر اساس بررسی میزان احساسات در بین صاحبان کارخانه ها ، 0.7 واحد در مقایسه با ماه گذشته افزایش یافته است. این مطالعه همچنان انتظارات بازار را پشت سر می گذارد ، تحلیلگران نظرسنجی شده توسط رویترز پیش بینی کردند که میزان نوامبر 51.5 باشد.

در همین حال ، PMI غیر تولیدی چین ، که نشان دهنده احساسات در بخشهای خدمات و ساخت و ساز است ، نیز بالاتر از حد انتظار به پایان رسید و در ماه 56.4 در مقابل 56.2 ثبت شده در اکتبر به 56.4 افزایش یافت.

خبر مرتبط  هواوی بر سامسونگ به عنوان برترین سازنده تلفن های هوشمند جهانی پیشی می گیرد - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
چین پیروزی خود را بر فقر مطلق در سراسر کشور اعلام کرد و از سال 2012 تاکنون 99 میلیون نفر را از فقر رهایی داده استPMI ترکیبی که بخشهای تولیدی و غیر تولیدی را در بر می گیرد نیز رشد نشان داد. “PMI کامپوزیت در نوامبر 55.7 بود ، که 0.4 نسبت به ماه قبل افزایش داشت ، که نشان می دهد فعالیتهای تولید و بهره برداری شرکتها در چین همچنان شتاب می گیرند و روند بهبود پایدار بیشتر ادغام می شود” به نقل از رسانه ها ، ژائو چینگه ، آماری ارشد NBS گفت.

خبر مرتبط  فعالیت های اقتصادی روسیه با محدود کردن محدودیت های مربوط به کوروی ویروس روبرو می شود - RT Business News

آژانس آمار گفت که عملکرد قوی بخش تولید تحت تأثیر سنجش های فرعی تولید و سفارشات جدید صادرات و واردات بود که به بهترین سطح سال رسید. عملکرد قوی این حوزه ها ، رشد ضعیف در بخش نساجی و پوشاک را جبران کرد ، که طبق گزارش NBS ، این ماه هنوز در قلمرو انقباض بود.
همچنین در rt.com
چین بیش از بقیه دنیا ایستگاه های 5G می سازد ، در حالی که ایستگاه های عقب مانده از فناوری آن عقب هستندافزایش صادرات و واردات علیرغم افزایش تعداد عفونت های ویروس کرونا در سراسر جهان اتفاق افتاد. برخی از تحلیلگران هشدار دادند ، در حالی که برخی از اقتصادها شروع به بازگشایی کردند ، احیای مجدد ویروس ممکن است در نهایت تقاضا برای صادرات چین را کاهش دهد.

خبر مرتبط  وزارت دارایی می گوید: اقتصاد هند آماده است تا پایان سال به سطح قبل از همه گیری برسد

چین ، که اولین کشوری بود که از شیوع ویروس کرونا رنج برد که باعث قفل شدید در مناطق آسیب دیده شد ، امسال با تولید ناخالص داخلی (تولید ناخالص داخلی) انتظار می رود ضعیف ترین رشد اقتصادی در سه دهه گذشته را تجربه کند درصد رشد متوسط ​​هنوز هم در بسیاری از مناطق جهان بسیار بهتر خواهد بود ، زیرا انتظار می رود در سال جاری همه اقتصادهای بزرگ به جز چین شاهد انقباض باشند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید