فروش وسایل نقلیه الکتریکی نروژی برای اولین بار از مدل های بنزین و دیزل سبقت گرفت ، اما تسلا در جایگاه نخست قرار گرفت – RT Business News

فدراسیون راه نروژ (OFV) روز سه شنبه گزارش داد که نروژ به کشور شماره یک خودروهای الکتریکی تبدیل شده است که بیش از 50 درصد از کل فروش خودروهای جدید را در این کشور تشکیل می دهد.

فروش وسایل نقلیه الکتریکی (EV) 54.3 درصد از کل اتومبیل های جدید ثبت شده در سال 2020 را تشکیل می دهد ، که یک رکورد جهانی است ، در مقایسه با 42.4 درصد ثبت شده در سال قبل ، بر اساس گزارش.
همچنین در rt.com
سهام اپل از برنامه های گزارش شده برای راه اندازی ماشین الکتریکی خودران در سال 2024 افزایش یافته استخبر مرتبط  رون پاول به Boom Bust گفت: اقتصاد آمریكا به زودی بهبود نیافته و فدرال رزرو باید از مشاغل خارج شود.

به دنبال تبدیل شدن به اولین کشوری که فروش اتومبیل های بنزینی و دیزلی را تا سال 2025 خاتمه می دهد ، ایالت اسکاندیناوی ، که در بین 20 تولید کننده برتر نفت جهانی قرار دارد ، یارانه های گسترده ای را برای تشویق انتقال داخلی به وسایل نقلیه الکتریکی فراهم کرده است. رانندگان EV از معافیت از خرید یا واردات مالیات ، مالیات جاده و همچنین هزینه های رایگان یا با تخفیف شدید برای جاده های عوارض ، پارکینگ و کشتی برخوردار هستند.

خبر مرتبط  حمل و نقل مسیر دریایی قطب شمال روسیه در Q1 بیش از 10 میلیون تن است - RT Business News

در تلاش برای تقویت خریدهای الکترونیکی ، دولت نروژ در توسعه زیرساخت های لازم سرمایه گذاری کرده است و هر 30 مایل در جاده های اصلی کشور یک ایستگاه شارژ سریع ایجاد می کند. نروژ همچنین بار مالیاتی خودروهای بنزینی را افزایش داده است.
همچنین در rt.com
تویوتا می گوید وسایل نقلیه الکتریکی بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرندخبر مرتبط  هواوی چین اکنون بزرگترین سازنده تلفن های هوشمند در جهان است - RT Business News

“ما قطعاً در مسیر رسیدن به هدف 2025 هستیم” اوویند تورسن ، رئیس اجرایی OFV در یک کنفرانس خبری گفت.

چهار مدل پرفروش کاملاً برقی آئودی e-tron ، تسلا مدل 3 ، فولکس واگن ID.3 و نیسان لیف بودند. فولکس واگن گلف که می توان آن را به عنوان نسخه قابل شارژ خریداری کرد ، در رتبه بندی پرفروش ترین ها پنجم بود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید