فروش موج غلات روسی علیرغم محدودیت های شدید صادراتی به دلیل بحران همه گیر – RT Business News

صادرکننده شماره یک غلات جهان ، روسیه ، بر اساس آخرین گزارش سازمان نظارت بر کشاورزی این کشور ، فروش سالانه گندم خود را به خارج از کشور تا 20 درصد افزایش داده است.

در سال 2020 گزارش شده است که صادرات غلات از 27 دسامبر به 57.5 میلیون تن رسیده است. این آژانس تحت کنترل وزارت کشاورزی روسیه گفت که صادرات گندم 38.3 میلیون تنی در فهرست فروش کلی غلات به خارج از کشور قرار دارد.

خبر مرتبط  گزارش Keizer RT به دنبال مارپیچ نزولی ایالات متحده است که ناشی از عدم چاپ بدهی است - RT Business News

صادرات جو و ذرت به ترتیب 6.1 میلیون تن و 3.7 میلیون تن بوده است. فروش وعده های غذایی روغنی در مجموع 2.2 میلیون تن بود ، در حالی که تخمه آفتابگردان – 1.4 میلیون تن.

غلات روسی به 138 کشور صادر شده است که ترکیه ، مصر ، ایران ، عربستان سعودی ، چین ، بنگلادش ، قزاقستان از عمده خریداران آن هستند.

خبر مرتبط  جریان نفت خام از عربستان سعودی به آمریکا به صفر رسیده است - RT Business News
همچنین در rt.com
بورس مسکو با شروع قراردادهای آتی گندم بذرهای بالقوه را می کارددر اوایل سال جاری ، روسیه برای باقی مانده سال بازاریابی ، که به 30 ژوئن پایان یافت ، محدودیت های صادراتی برای برخی غلات ، از جمله گندم ، چاودار ، جو و ذرت در نظر گرفت.

این گام با هدف محافظت از عرضه داخلی و جلوگیری از افزایش قیمت در میان نابسامانی اقتصادی از بیماری همه گیر Covid-19 و افت قیمت نفت بود. مشاور کشاورزی روسیه SovEcon با اشاره به سهمیه صادرات غلات و مالیات صادرات گندم که از 15 فوریه لازم الاجرا است ، تخمین خود را برای صادرات گندم 2020-21 روسیه از 40.8 میلیون تن به 36.3 میلیون کاهش داد.

خبر مرتبط  نحوه استفاده از طلا ، نقره و پلاتین در نبرد با Covid-19 - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید