فروش الماس صورتی “بسیار نادر” صورتی 26.6 میلیون دلار در ژنو رکورد زد (عکس ، ویدئو) – RT Business News

یک خریدار رمز و راز یک الماس به رنگ صورتی بنفش 14.83 عیار بسیار نادر خریداری کرده است که در روسیه استخراج و برش داده شده است. این گوهر به بزرگترین نوع خود تبدیل شده است که در Sotheby’s در ژنو ظاهر شده است.

“زنده فانتزی” سنگ بیضی شکل ، با نام “روح گل سرخ” ، در اوایل این هفته به فروش رسید “یک رکوردشکنی” طبق گفته Sotheby’s 26.6 میلیون دلار. پیشنهاد توسط یک خریدار ناشناس از طریق تلفن انجام شده است.

خبر مرتبط  عربستان سعودی می خواهد به روسیه فشار بیاورد ... اما آیا به جای آن می تواند به خود آسیب برساند؟ - اخبار تجاری RT

این سنگ نادر 27.85 قیراطی ناهموار توسط برترین تولید کننده الماس جهان ، Alrosa ، در خاور دور روسیه در سال 2017 کشف شد و به عنوان بزرگترین الماس صورتی استخراج شده در کشور شناخته شد. این گوهر ناهموار به عنوان ادای احترام به رقصنده معروف باله روسی واسلاو نیژینسکی ، Nijinsky نامگذاری شد.

خبر مرتبط  صندوق ثروت ملی روسیه نیمی از هزینه های کمک های پزشکی koronavirus را که به نیویورک ارسال شده است - RT Business News

پس از طی مراحل طولانی تراش و پرداخت در کارخانه آلروسا ، این سنگ گرانبها “روح گل سرخ” نامگذاری شد که از نام باله “Le Specter de la Rose” نامگذاری شد ، که توسط رقصنده افسانه ای در سال 1911 اجرا شد.

https://www.youtube.com/watch؟v=yE8-dNm8dko

الماس صورتی بخشی از مجموعه الماس منحصر به فرد آلروسا است که به ‘The Spectacle’ معروف است و به باله روسیه اختصاص دارد. دو الماس دیگر نیز در این مجموعه وجود دارد. یکی از آنها “Firebird” است – an “باورنکردنی” الماس زرد زنده 20.69 عیار – در حالی که سومین بار پس از پایان برش و پرداخت اعلام می شود.

خبر مرتبط  روسیه نرخ بهره اصلی را به پایین ترین دوران پس از شوروی کاهش می دهد - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید