فروش الماس صورتی “بسیار نادر” صورتی 26.6 میلیون دلار در ژنو رکورد زد (عکس ، ویدئو) – RT Business News

یک خریدار رمز و راز یک الماس به رنگ صورتی بنفش 14.83 عیار بسیار نادر خریداری کرده است که در روسیه استخراج و برش داده شده است. این گوهر به بزرگترین نوع خود تبدیل شده است که در Sotheby’s در ژنو ظاهر شده است.

“زنده فانتزی” سنگ بیضی شکل ، با نام “روح گل سرخ” ، در اوایل این هفته به فروش رسید “یک رکوردشکنی” طبق گفته Sotheby’s 26.6 میلیون دلار. پیشنهاد توسط یک خریدار ناشناس از طریق تلفن انجام شده است.

خبر مرتبط  اقتصاد انگلیس در سال 2020 به دلیل همه گیری Covid تقریباً 10٪ سقوط می کند - RT Business News

این سنگ نادر 27.85 قیراطی ناهموار توسط برترین تولید کننده الماس جهان ، Alrosa ، در خاور دور روسیه در سال 2017 کشف شد و به عنوان بزرگترین الماس صورتی استخراج شده در کشور شناخته شد. این گوهر ناهموار به عنوان ادای احترام به رقصنده معروف باله روسی واسلاو نیژینسکی ، Nijinsky نامگذاری شد.

خبر مرتبط  این کشور اکنون بالاترین میزان ذخیره سرانه طلای اروپای مرکزی و شرقی را دارد - RT Business News

پس از طی مراحل طولانی تراش و پرداخت در کارخانه آلروسا ، این سنگ گرانبها “روح گل سرخ” نامگذاری شد که از نام باله “Le Specter de la Rose” نامگذاری شد ، که توسط رقصنده افسانه ای در سال 1911 اجرا شد.

https://www.youtube.com/watch؟v=yE8-dNm8dko

الماس صورتی بخشی از مجموعه الماس منحصر به فرد آلروسا است که به ‘The Spectacle’ معروف است و به باله روسیه اختصاص دارد. دو الماس دیگر نیز در این مجموعه وجود دارد. یکی از آنها “Firebird” است – an “باورنکردنی” الماس زرد زنده 20.69 عیار – در حالی که سومین بار پس از پایان برش و پرداخت اعلام می شود.

خبر مرتبط  انگلیس همچنان خریدار اصلی طلای روسیه است - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید