فرماندار بانک مرکزی پاکستان می گوید: «عقب ماندگی های Covid-19 یک لوکس ثروتمندان است» – RT Business News

رضا باقر ، رییس بانک مرکزی پاکستان گفت ، همه گیر کورو ویروس یک بحران بهداشت عمومی است و تا زمان رسیدگی به آن ، احتمالاً مشکلات اقتصادی پیش رو خواهد بود.

در اوایل ماه مه ، پاکستان دو ماه مهلت محکومیت ملی را برداشت. با این حال ، دولت نخست وزیر عمران خان در حال حاضر نقاط مهم شیوع در این کشور را هدف قرار داده و مجدداً آن مناطق را قفل می کند ، زیرا پرونده های Covid-19 پس از کم شدن قفل در سراسر کشور ، بیشتر شد.

ما بسیار نگران هستیم. مهمترین و مهمترین چیز ، این یک بحران بهداشت عمومی است – ما باید خود را از آن یادآوری کنیم ، “ باقر به CNBC گفت. وی افزود: “و تنها بر اساس ثانویه ، به یک بحران اقتصادی تبدیل می شود. تا زمانی که بحران بهداشت عمومی برطرف نشود ، باید همچنان در جبهه اقتصادی انتظار چالش ها را داشته باشیم. “ او اضافه کرد.

خبر مرتبط  ویروس کرونا ویروس شکاف 28 تریلیونی دلاری در اقتصاد جهانی - RT Business News

به گفته باقر ، تحریم های طولانی مدت در سطح ملی است “تجملات ثروتمندان ،” در حالی که “برای کشورهایی مانند پاکستان ، بین زندگی و معیشت یک بسیار واقعی است.”
همچنین در rt.com
پاکستان به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 در 68 سال اول رکود اقتصادی را متحمل شده استخبر مرتبط  ECB هشدار می دهد كه اقتصاد یورو به سمت "كاهش شدید" 13٪ است - RT Business News

وی توضیح داد که پاکستان کارگران زیادی دارد که روزانه دستمزد می گیرند و این که یک فشار به طور ناگهانی تنها منبع درآمد آنها را قطع می کند. وی گفت ، بدون پس انداز برای غوطه ور شدن ، بسیاری از این افراد با گرسنگی روبرو می شدند.

بانک مرکزی پاکستان برای کمک به اقتصاد در زمینه بحران کوروی ویروس ، از نظر پشتیبانی نقدینگی به خانوارها و مشاغل ، حدود 7 میلیارد دلار یا 2.5 درصد تولید ناخالص داخلی را به اقتصاد تزریق کرده است. هفته گذشته ، نرخ بهره پولی را نیز با 100 امتیاز پایه به هفت درصد کاهش داد.

خبر مرتبط  نخست وزیر مودی می گوید "درها برای شرکت های سراسر جهان برای سرمایه گذاری باز هستند" - RT Business News

“شکی نیست که ما با چالش های جدی روبرو هستیم.” باقر گفت: وی گفت: “من فکر می کنم استراتژی قفل هوشمند قفل کردن نقاط مهم در شهرها تاکنون بطور منطقی کار می کند ، و ما اطمینان داریم که با ترکیب اقدامات ، برای ما ، در بعد اقتصادی ، باید از این بحران خارج شویم. “

پاکستان بیش از 213،000 مورد کروավիր ویروس گزارش کرده است. تعداد عفونت ها از روز پنجشنبه به 4 هزار و 300 نفر رسید که 78 مورد در یک دوره 24 ساعته درگذشت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید