فرانسه نقش هوآوی را در شبکه های پر سرعت تلفن همراه خود کاهش می دهد – RT Business News

به گفته یک قانونگذار حزب رئیس جمهور امانوئل ماکرون ، فرانسه در حالی که صریحا ممنوعیت تجهیزات هواوی 5G را ممنوع نمی کند ، به تدریج غول فناوری چینی را از شبکه های نسل بعدی کشور خارج می کند.

در اوایل این هفته ، رئیس آژانس امنیت سایبری فرانسه ANSSI گفت که هیچ مشکلی برای شرکت Huawei در حضور شبکه های 5G فرانسه وجود نخواهد داشت. به اپراتورهای فرانسوی که از تجهیزات هوآوی استفاده می کنند مجوزهای بین سه تا هشت سال دریافت خواهد کرد ، در حالی که به دیگران توصیه می شود که به آن تغییر ندهند.

اریک بورورل ، عضو مجلس شورای ملی فرانسه از حزب La Republique En Marche ، گفت: این مجوزهای موقتی صرفاً نشانگر این هستند که دولت می خواهد حضور این شرکت در فرانسه را کاهش دهد.
همچنین در rt.com
دولت آمریكا برنامه 5G مداخله در بازار را برای شکستن تسلط بر هواوی چین در نظر داردخبر مرتبط  صادرکننده برتر غلات جهان ، روسیه علیرغم همهگیری Covid-19 ، منابع جهانی را بالا نگه می دارد - RT Business News

“بله ، این مرحله است” از هواوی ، قانونگذار ، که پشتوانه قانون برای تقویت امنیت شبکه تلفن همراه بود ، به بلومبرگ گفت. “این یک حذف کامل نخواهد بود ، اما هواوی در شبکه آینده به مراتب کمتر خواهد بود.”

فرانسه قصد دارد بعد از چندین تاخیر در اواخر ماه سپتامبر حراج طیف 5G بسیار مورد انتظار خود را برگزار کند ، از جمله یکی به دلیل بیماری همه گیر ویروس. با این حال ، بررسی در مورد فروشنده چینی موانعی را برای دو اپراتور بزرگ فرانسوی ، Bouygues Telecom و SFR Altice Europe ایجاد می کند ، که به شدت به هواوی وابسته هستند. حدود نیمی از تجهیزات شبکه تلفن همراه فعلی آنها توسط غول مخابرات چین تهیه شده است.

بیشتر بخوانید

قرار بود این ناوها همکاری خود را با هواوی در مورد 5G آماده سازند. با این حال معافیت های موقت ممکن است آنها را از معامله های بزرگ با این شرکت بازدارند زیرا مشخص نیست که آیا آنها پس از انقضاء وام ها مجبور به از بین بردن تجهیزات هواوی خواهند شد. پیش از این گزارش شده بود که برخی از حامل های فرانسوی از این بیم دارند که حتی بدون ممنوعیت رسمی ، هواوی در عمل ممنوع است.

خبر مرتبط  تهران واشنگتن را به "تروریسم اقتصادی" پس از تحریم بانک های بزرگ ایرانی در ایران متهم کرد - RT Business News

تجهیزات هواوی در حال حاضر حدود 22 درصد از شبکه تلفن همراه فرانسه را تشکیل می دهند. به گفته منابع بلومبرگ ، دولت می خواهد حضور خود را در سالهای آینده حدود 10 درصد کاهش دهد.

محدودیت جزئی هوآوی فرانسه مانند تصمیم انگلیس در مورد سرنوشت شرکت مستقر در شنزن است. در ماه ژانویه ، انگلیس به هوآوی نقش محدودی در شبکه های نسل بعدی خود اعطا کرد. از آن زمان ، با این حال ، لندن به دلیل فشار زیاد از سوی واشنگتن ، تصمیم گرفت تا هواوی را از بازار 5G خود محروم کند.

در حالی که ایالات متحده ادعا می کند هواوی می تواند با به اشتراک گذاشتن داده ها با دولت چین تهدید امنیتی را ایجاد کند – ادعایی که توسط هوآوی و پکن تکذیب شده است – این شرکت را با تحریم مجازات کرده است ، از جمله محدود کردن شرکت های آمریکایی در انجام کار با آن و تلاش برای شرکت را از منابع نیمه هادی جهانی قطع کنید.

خبر مرتبط  روسیه اکنون درآمد بیشتری از طلا از صادرات گاز طبیعی دارد - RT Business News

پکن بارها و بارها به پاریس نسبت به عدم تبعیض نسبت به شرکت های خود هشدار داده است. روز دوشنبه ، ژائو لیجیان سخنگوی وزارت امور خارجه از دولت فرانسه خواست كه انتخاب مستقلی در مورد ساخت شبکه 5G انجام دهد. در ماه فوریه ، سفارت چین در پاریس به فرانسه توصیه كرد كه در صورت تمركز مشابه برای بنگاههای اروپایی در بازار چین ، با همه سازندگان تجهیزات به طور برابر رفتار كنند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید