فرانسه تهدید به تلافی در قبال خدمات مالی انگلستان با افزایش ردیف ماهیگیری – اخبار کسب و کار RT

کلمنت بون ، وزیر امور خارجه فرانسه ، بار دیگر به انگلیس در مورد اختلاف ماهیگیری ادامه داد و هشدار داد که اگر انگلیس مجوز صدور مجوز به ماهیگیران فرانسوی را ندهد ، پاریس بیکار نخواهد نشست.

روز یکشنبه در مصاحبه ای که توسط ژورنال دو دیمانچه منتشر شد ، این مقام گفت كه حدود 40 مجوز هنوز در انتظار تأیید هستند. در حالی که اطمینان دارد که آنها از این راه عبور می کنند ، او گفت که فرانسه “از اقدامات تلافی جویانه در زمینه های دیگر مانند دسترسی به خدمات مالی دریغ نخواهید کرد” اگر انکار شوند.

این اولین باری نیست که بون درباره اقدامات فرانسه در بخش مالی انگلیس هشدار می دهد. ماه گذشته ، این مقام گفت كه پاریس مجوز خدمات مالی مورد درخواست انگلیس را نخواهد داد “تا زمانی که تضمین نکنیم ، در مورد ماهیگیری و سایر موارد ، انگلیس به تعهدات خود احترام می گذارد.”
همچنین در rt.com
فرانسه می گوید که ردیف ماهیگیری جرسی می تواند “با سرعت زیاد انسداد” را با اعمال معامله تجاری پس از Brexit رفع کند ، زیرا انگلستان به دنبال برداشت قایق های دریایی استخبر مرتبط  Deloitte مبلغ 80 میلیون دلار به مالزی بابت نقش خود در سرمایه گذاری 1MDB صندوق دولتی پرداخت می کند - RT Business News

حقوق ماهیگیری یکی از مباحث مورد بحث در مذاکرات Brexit بود. بر اساس این قرارداد ، کشتی های اتحادیه اروپا دسترسی خود را به آبهای انگلستان از دست ندادند ، اما سهمیه ماهیگیری بلوک در آبهای انگلستان طی پنج سال آینده کاهش می یابد پس از آن ، سهمیه ها که در حال حاضر 25٪ است ، سالانه دوباره مذاکره می شود.

خبر مرتبط  کارگران رنو نسبت به طرح خودروسازان مبنی بر نزدیک شدن 15،000 شغل اعتراض دارند - RT Business News

تنش ها بین لندن و پاریس در حال افزایش است ، ماهیگیران فرانسوی از مشکلات در گرفتن مجوزهای پس از Brexit از انگلیس و به ویژه از جزیره کوچک جرسی شکایت دارند.
همچنین در rt.com
پس از اینکه پاریس تهدید کرد در صورت عدم دسترسی به ماهیگیران فرانسوی به آبها ، چراغ های جزیره را خاموش می کند ، جرسی به عقب برمی گرددوضعیت تا حدودی در مورد الف است “مشکل اداری” هیلاری فوردویچ از انجمن بازرگانی انگلیس و آمریکا قبلاً برای RT توضیح داد. به گفته این تحلیلگر ، جرسی خواستار آن شد كه قایق ها با استفاده از سیستم های GPS نشان دهند كه سابقه قبلی برای ماهیگیری در آن آب ها را دارند ، اما بیشتر شناورها GPS ندارند.

خبر مرتبط  در حالی که Peloton در مورد ایمنی تردمیل های خود با دقت روبرو است ، RT's Boom Bust به دنبال تعهدات قانونی احتمالی شرکت است - RT Business News

در حالی که ده ها قایق ماهیگیری فرانسوی در این منطقه دست به اعتراض زدند ، آخرین تشدید شاهد اعزام قایق های نظامی انگلیس و فرانسه به این جزیره بود. در اوایل این هفته ، وزیر دریانوردی فرانسه آنیک ژیراردین گفت که فرانسه می تواند جرسی را بدون برق ترک کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید