فرانسه بدلیل سقوط Covid-19 بدترین رکورد اقتصادی را متحمل شده است – RT Business News

اقتصاد فرانسه با رکورد 13.8 درصد در سه ماهه دوم منعقد شده است ، داده های آژانس ملی آماری INSEE فاش کرده است و هزینه های قفل شدن کوروی ویروس را برجسته می کند.

این نزول تاریخی سومین چهارم متوالی از رشد منفی را در وخیم تر شدن رکود رقم زد. اقتصاد فرانسه در سه ماهه آخر سال 2019 ، قبل از اینکه همه گیر کرونور ویروس با تمام قوا در اروپا رخ دهد ، در حال کاهش است. این عقب نشینی همچنان در سه ماه اول سال جاری میلادی ، هنگامی که شیوع سریع ویروس شروع به بستن قفل ها کرد ، طبق آمار و ارقام به روز شده ، 5.9 درصد منقبض شد.

“تحولات منفی تولید ناخالص داخلی در نیمه اول سال 2020 با تعطیلی فعالیت های” غیر ضروری “در زمینه اجرای تعطیلی بین اواسط مارس و آغاز ماه مه ، مرتبط است.” INSEE در بیانیه ای گفت.
همچنین در rt.com
به گزارش اقتصادنیوز ، اقتصاد اروپا در مسیر برون مرزی ایالات متحده پس از پایان بحران کرونا ویروس استخبر مرتبط  سقوط بازار نفت آمریكا در سقوط تاريخي به NEGATIVE - RT Business News

براساس آخرین داده ها ، مصرف داخلی – یکی از محرک های اصلی اقتصادی – حتی بیشتر از سه ماهه اول کاهش یافته است ، زیرا مردم ، که بسیاری از آنها به کمک های دولت متکی هستند ، مجبور بودند هزینه های خود را کاهش دهند. در پی کاهش تقریبا شش درصدی در سه ماهه اول ، مصرف خانوار در آوریل-ژوئن 11 درصد کاهش یافت.

دولت فرانسه هشدار داده است که با بدترین شوک اقتصادی دوران پس از جنگ روبرو است. در اوایل هفته جاری ، ویلروی د گلهائو ، رئیس بانک فرانسه (BdF) ، اظهار داشت که انتظار دارد که اقتصاد برای کل سال 2020 10 درصد کاهش یابد و معتقد نیست که تا اوایل سال 2022 به سطح پیش از بحران باز خواهد گشت.
همچنین در rt.com
اتحادیه اروپا با طرح تحریک کورو ویروس 750 میلیارد یورویی پس از اجلاس ماراتن موافقت می کندخبر مرتبط  "کشورهای هوشمند قبل از سقوط دلار آمریکا طلا جمع می شوند" - گزارش Keizer RT - اخبار تجاری RT

با این حال ، برونو لو مایر ، وزیر دارایی ، اظهار امیدواری کرد که این کشور بتواند پیش بینی های تاریک را شکست دهد. وی گفت فرانسه نیست “بی مقابله با بحران ،” با یادآوری اینکه دولت گرفته است “اقدامات فوق العاده” برای محافظت از مشاغل از بحران.

اثرات مخرب اقتصادی همه گیر – که سالها از رشد تولید ناخالص داخلی را از بین برده است – در سراسر اروپا دیده شده است. سقوط فرانسه بدتر از آلمان است ، اقتصاد برتر اروپا ، که در روز پنجشنبه نشان داد افت 10.1 درصدی در تولید ناخالص داخلی در ماه آوریل تا ژوئن است. با این حال ، اسپانیا ، که همچنین داده های تازه ای را در روز جمعه منتشر کرد ، از این بیماری همه گیر شد ، زیرا تولید ناخالص داخلی این کشور در همان مدت 18.5 درصد متناوب را نشان می دهد. در همین حال ، سومین اقتصاد بزرگ منطقه یورو ، ایتالیا ، در سه ماهه دوم از سه ماه گذشته بیش از 12 درصد کاهش یافته است.

خبر مرتبط  روسیه و هند برای پروژه های سرمایه گذاری مشترک در آسیا و آفریقا به هم می آیند - RT Business News
همچنین در rt.com
افت ناخوشایند برای همیشه در اقتصاد ایالات متحده به دلیل سقوط تولید ناخالص داخلی 33٪ به دلیل کمبود همه گیر Covidدر روز جمعه ، طبق اعلام مرکز پیشگیری و کنترل بیماریهای اروپایی ، بیش از 1.7 میلیون عفونت و 182.136 مرگ و میر ناشی از کرونا ویروس در اتحادیه اروپا ، منطقه اقتصادی اروپا (EEA) و انگلیس گزارش شده است. برخی از دولتهای اروپایی قبلاً نگران موج دوم Covid-19 هستند ، زیرا ملل از جمله فرانسه و اسپانیا پس از بازگشایی مرزها تعداد موارد در حال افزایش را مشاهده کرده اند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید