فرانسه از زمان جنگ جهانی دوم با بدترین رکود اقتصادی روبرو است – وزارت دارایی – اخبار بازرگانی RT

برونو لو مایر ، وزیر دارایی این کشور گفت که فرانسه به احتمال زیاد شاهد بدترین رکود اقتصادی پس از جنگ در سال جاری به دلیل همه گیر شدن کرو ویروس ، بسیار بدتر از آن است که در سال 2009 پس از بحران مالی جهانی با آن روبرو شد.

ما احتمالاً بیش از 2/2 درصد خواهیم بود [seen] در سال 2009. این نشانگر بزرگی شوک اقتصادی که با آن روبرو هستیم ، “ وی روز دوشنبه در جلسه استماع تله کنفرانس به سنا گفت.

خبر مرتبط  مشاور انرژی می گوید خط لوله Nord Stream 2 روسیه به طور قابل توجهی قیمت گاز را در اروپا کاهش می دهد - RT Business News

فرانسه پنجمین کشور با ضرب و شتم در جهان توسط کووید 19 است که تعداد کشته شدگان این بیماری از 8000 فراتر رفته است ، در حالی که بیش از 93000 نفر آلوده هستند.

دولت فرانسه ماه گذشته در به روزرسانی بودجه اضطراری تخمین زد که اقتصاد امسال یک درصد منقبض خواهد شد ، اما از آن زمان اعلام کرده است که باید این رقم را تجدید نظر کند.
همچنین در rt.com
نخست وزیر فیلیپ می گوید ، فرانسه احتمالاً قفل را به تدریج کاهش می دهدخبر مرتبط  بانک های چینی خواستار تغییر مکان SWIFT به شبکه مالی داخلی در میان دامن زدن به تحریم های ایالات متحده در مورد هنگ کنگ - RT Business News

در بخشی از اقدامات بحرانی ، دولت بسته 45 میلیارد یورو (50 میلیارد دلار) – دو درصد تولید ناخالص داخلی – را برای پرداخت هزینه های مشاغل برای اخراج کارگران آماده کرده است. مهلت پرداخت مالیات و بازپرداخت وام نیز به تاخیر افتاده است ، در حالی که 300 میلیارد یورو دیگر وام با ضمانت دولتی به هر شرکت تلاشگر که به آنها احتیاج دارد تمدید می شود.

بیشتر بخوانید: تهدیدات ، حملات و شکست: رئیس اتحادیه فرانسه در مورد خشونت علیه کارکنان داروخانه در میان کووید -19 زنگ خطر را افزایش می دهد

خبر مرتبط  بیت کوین چیزی غیر از "دروغ" نیست زیرا شما نمی توانید با رمز و راز چیزی بخرید - پیتر شیف - اخبار تجاری RT

فرانسه برای کمک به اروپا از طریق بحران Covid-19 سعی در ایجاد یک صندوق مشترک اتحادیه اروپا دارد. این صندوق به پیشنهاد لو مایر ، بالای سایر بسته های نجات چند میلیارد یورویی است که توسط اتحادیه اروپا و موسسات منطقه یورو مذاکره می شوند.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید