غول هسته ای روسیه Rosatom تا سال 2030 10٪ از بازار لیتیوم را در نظر دارد – RT Business News

اورانیوم وان ، واحدی از شرکت دولتی انرژی هسته ای روسیه Rosatom ، قصد دارد تولید لیتیوم را تا سال 2023 آغاز کند که هدف آن بین 9 تا 10 درصد از بازار جهانی تا سال 2030 است.

“ما در حال بررسی دستیابی به دارایی های مواد خام در خارج از کشور هستیم تا در زنجیره های عرضه جهانی محصولات نهایی مانند باتری های تولید محلی در روسیه ادغام شویم.” سرگئی پولگورودنیک ، مدیر کل شرکت سهامی TENEX ، به یک هفته نامه خبری داخلی گفت.

اورانیوم یک در سال گذشته به طور فعال به دنبال دارایی های لیتیوم بوده است. در ماه اکتبر ، این تفاهم نامه با کانادا Wealth Minerals در مورد به دست آوردن سود 51٪ در پروژه لیتیوم Atacama این شرکت در شمال شیلی منعقد شد.

این دارایی مجوز 46200 هکتار را در یکی از بالاترین درجه و بزرگترین منابع فلز سفید در جهان دارد که به یک جز غیر قابل تعویض باتری های قابل شارژ استفاده شده در دستگاه های با تکنولوژی پیشرفته و وسایل نقلیه الکتریکی (EV) تبدیل شده است.

خبر مرتبط  تسلا پس از شکست همه وقت سهام - به ارزش دهمین شرکت بزرگ آمریکایی تبدیل شد - RT Business News

تخت نمک Atacama در شیلی ، محل تولید کنندگان پیشرو لیتیوم Albemarle و SQM ، تقریباً یک سوم تأمین فلز باتری در جهان است.

در دسامبر سال 2019 ، اورانیوم وان مذاکرات خود را با منابع استرالیا Prospect Resources (ASX: PSC) برای خرید سهام معدن لیتیوم Arcadia این شرکت در زیمبابوه آغاز کرد.

خبر مرتبط  پالایشگاه های سواحل خلیج فارس پس از ترساندن طوفان دوباره راه اندازی می شوند - RT Business News

زیمبابوه با توجه به اینكه 10 درصد از نیازهای جهان را تا سال 2022 تأمین می كند ، لیتیوم را به عنوان یك مهمترین هدف برای سرمایه گذاران تحت فشار قرار داده است. این كشور در حال حاضر پنجمین تولیدكننده بزرگ فلز سفید در جهان است.

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com