غول های فناوری ممکن است به سرنوشت TikTok دچار شوند زیرا اتحادیه اروپا تلاش می کند مقررات Big Tech را سخت تر کند – RT Business News

در تلاش برای ایجاد شرکتهای فن آوری مطابق با قوانین آن ، اتحادیه اروپا ممکن است اقدامات مشابهی را که آمریکا به TikTok اعمال کرده است ، آزاد کند و آنها را مجبور به فروش برخی از فعالیتهای اروپایی خود کند یا به طور کلی از بازار خارج شود.

“این احساس از طرف کاربران نهایی این سیستم عامل ها وجود دارد که برای مراقبت بسیار بزرگ هستند” تیری برتون ، کمیسر بازار داخلی اتحادیه اروپا به فایننشال تایمز گفت. “[Under] در برخی شرایط ، ما ممکن است قدرت تحمیل جدایی ساختاری را داشته باشیم. “

این مقام مسئول هشدار داد که به عنوان بخشی از اقدامات پیشنهادی ، گروههای بزرگ فناوری نیز می توانند به طور کلی از بازار واحد اتحادیه اروپا کنار گذاشته شوند. با این حال ، این آخرین چاره خواهد بود ، فقط در شرایط شدید استفاده می شود.

خبر مرتبط  هواپیمای حامل پرچم مالت 80 تن خلبانان را پس از شکست در مذاکرات در میان بحران کورو ویروس آتش گرفت - RT Business News
همچنین در rt.com
اسپانیا با جستجوی روشی جدید برای مالیات دادن به برنامه های پیام کوتاه به غول های فناوری مانند فیس بوک و گوگل پیام می فرستدعنصر جدایی تجاری و محرومیت از بازار بزرگ شبیه اقدام دولت ترامپ در برابر پلت فرم ویدئویی چینی TikTok است. با این حال ، دلیل اتحادیه اروپا متفاوت است – نگرانی بروکسل در مورد تهدیدات امنیتی نیست ، بلکه تسلط بر بازار است. طبق FT ، اگر موقعیت بازار شرکت های فناوری منافع مشتریان و رقبای کوچکتر را تهدید کند ، این اقدامات اعمال می شود.

کمیسیون اروپا در حال کار بر روی بسته خدمات خدمات دیجیتال است – مجموعه ای از قوانین با هدف نوسازی چارچوب قانونی فعلی برای چنین خدماتی. برای انجام این کار ، بررسی مسئولیت های خدمات دیجیتال برای محافظت از حقوق کاربران و ایجاد اقدامات برای اطمینان از رقابت عادلانه است. مشاوره های عمومی در مورد ابتکار عمل هفته گذشته به پایان رسید.

خبر مرتبط  تب خوک ممکن است تولیدکنندگان گوشت خوک آلمان را از بازار سودآور چین محروم کند - RT Business News
همچنین در rt.com
دانمارک برای اطمینان از پرداخت مالیات مناسب توسط شرکت فناوری ایالات متحده ، کتاب های Google را بررسی می کند“ما همانطور که در سیستم بانکی داشتیم ، به نظارت بهتر برای این سیستم عامل های بزرگ نیاز داریم [after the financial crisis]، “ برتون گفت ، که کار در قانون جدید خدمات دیجیتال را رهبری می کند.

خبر مرتبط  نرخ بیکاری هند علیرغم برداشتن اقدامات محکومیت همچنان بالاست - RT Business News

مجازات عدم رعایت مقررات جدید اتحادیه اروپا ، که اتحادیه اروپا باید در پایان سال نهایی کند ، ممکن است از مجازات ها تا جداسازی برخی عملیات ها باشد. برتون هشدار داد که اگر شرکتها از تعویض سیستم عامل به کاربران جلوگیری کنند یا آنها را مجبور به استفاده از یک سرویس نکنند ، ممکن است با مجازاتهای شدیدتری روبرو شوند. FT گفت ، بروکسل همچنین ممکن است یک سیستم رتبه بندی ویژه ایجاد کند ، به مردم و سهامداران اجازه می دهد تا مطابقت مالیاتی یک شرکت را بررسی کنند و سرعت مصرف محتوای غیرقانونی را ارزیابی کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید