غول های فناوری در حال صرف انرژی از ایرلند هستند – RT Business News

مراکز داده Big Tech می توانند به اندازه شهرهای بزرگ انرژی مصرف کنند ، اما این صنعت همچنین منجر به سبز شدن است ، که می تواند یک امتیاز برای ایرلند باشد.

ایرلند به عنوان کشوری با یکی از پایین ترین نرخ مالیات شرکت ها در جهان ، قطب شرکت Big Tech بوده است. در حقیقت ، Silicon Docks آن میزبان بسیاری از بزرگترین نامهای صنعت فناوری است ، از جمله گوگل ، مایکروسافت ، آمازون ، فیس بوک و بسیاری دیگر. جذابیت این کشور برای Big Tech ، آن را نیز بر سر یک دوراهی قرار داده است. از آنجا که بیشتر و بیشتر شرکت های پیشرو فناوری در جهان فعالیت خود را در ایرلند کاهش می دهند ، دوبلین مجبور به انتخاب یکی از اهداف جوی و سرمایه گذاری از طریق این شرکت های بزرگ است.
همچنین در rt.com
دانمارک برای اطمینان از پرداخت مالیات مناسب توسط شرکت فناوری ایالات متحده ، کتاب های Google را بررسی می کنددر سالهای اخیر ، چهار Big tech شروع به ساخت مراکز داده عظیم در کشور جزیره کرده است. و گرچه از نظر مالی برای این کشور عالی بوده است ، این کشور زیرساختهای انرژی خود را می پوشد و اثر کربن خود را به ارتفاعات جدید می فرستد. اگرچه بدون مزایا نیست … بین چهار بزرگ ، هزاران شغل ایجاد شده و مقادیر ناگفته پولی به اقتصاد ایرلند تزریق شده است. و اکنون یک ستاره جدید و جدید درحال پیشرفت فناوری به دنبال پریدن روی صفحه است.

خبر مرتبط  تحریم های آمریکا در مورد خط لوله گاز روسیه غیرقانونی و "حمله به حاکمیت اروپا" - عضو بوندستاگ به RT - RT Business News

TikTok اخیراً اعلام کرده است که برای ساخت اولین مرکز داده اروپایی خود در ایرلند حدود 500 میلیون دلار سرمایه گذاری خواهد کرد. مرکز داده باید تا سال 2022 راه اندازی شود و پیش بینی می شود صدها شغل ایجاد کند.

ادامه مطلب

“تصمیم TikTok برای ایجاد اولین مرکز داده اروپایی خود در ایرلند ، که نمایانگر یک سرمایه گذاری قابل توجه در اینجا توسط این شرکت است ، بسیار استقبال می شود” مدیر عامل IDA ایرلند ، مارتین شاناهان ، گفت: “پس از تأسیس مرکز اعتماد و ایمنی EMEA در دوبلین در اوایل سال ، [it] ایرلند را به عنوان یک مکان مهم در عملیات جهانی شرکت قرار می دهد. “

اما یک مرکز داده عظیم دیگر برای برنامه های انرژی پاک کشور چه معنایی خواهد داشت؟

طبق گزارشی توسط یک اپراتور شبکه ایرلندی ، EirGrid ، برخی از این مراکز داده غول پیکر می توانند به اندازه کل شهرها از انرژی استفاده کنند. در ادامه این گزارش ذکر شده است که مراکز داده به تنهایی می توانند تقریباً 30 درصد از کل انرژی مصرفی ایرلند را تا سال 2028 تشکیل دهند.

خبر مرتبط  ممکن است در کوتاه مدت انتخابات دموکراتیک برای بازار سهام خوب باشد ، اما "دلار می خواهد کشته شود" - پیتر شیف

و بدتر از آن ، برخی از اپراتورهای مرکز داده به دلیل کمبود ظرفیت در شبکه برق محلی ، به نیروگاه های گاز در محل و سوختن فسیل متکی هستند.

با این وجود این معما در انتهای تونل از نور خاص خود بی بهره است. رونق مرکز داده در ایرلند تقاضا و سرمایه گذاری را برای راه حلهای سبز تر به وجود آورده است. فیس بوک ، مایکروسافت ، آمازون و گوگل همه تعهدات بالای تولید گازهای گلخانه ای را انجام داده اند و اهداف بزرگ قرمز را بر پشت خود قرار داده اند. به عنوان مثال مایکروسافت متعهد شده است که طی ده سال آینده از نظر کربن خنثی عمل کند. و غول های دیگر نیز ادعاهای مشابهی داشته اند. این بدان معنی است که ساعت برای ایجاد – یا خرید – زیرساخت های مورد نیاز برای سبز نگه داشتن مراکز داده آنها در حال تیک زدن است.

آمازون و فیس بوک در ایرلند پیشرو هستند و توافق نامه های برجسته ای را برای ساخت پروژه های بزرگ تجدید پذیر در این کشور برای تأمین انرژی مراکز داده خود امضا می کنند.

خبر مرتبط  چین مسیر قطار باری جدیدی به اروپا را راه اندازی کرد - RT Business News
همچنین در rt.com
اپل با پروب های ضد رقابت اتحادیه اروپا در App Store و شیوه های Apple Pay شرکت روبرو می شودآمازون ، به نوبه خود ، در تلاش است تا دو برابر ظرفیت تجدیدپذیر خود را در ایرلند با معامله ای جدید برای ساخت یک نیروگاه بادی 115 مگاواتی در ارددررو ، شرکت گالوی ، افزایش دهد. این پروژه جدید به مزرعه بادی Esk ، Co Cork که قرار است ماه آینده فعالیت خود را آغاز کند و پروژه Meenbog ، Co Donegal که از اوایل سال 2022 بصورت آنلاین ارائه می شود ، می پیوندد.

از این گذشته ، فیس بوک به تازگی معامله جدیدی را با Brookfield Renewable Partners برای ساخت و خرید برق از یک مزرعه بادی در Tipperary تضمین کرده است. این توافق نامه علاوه بر افزایش خریدهای برق تجدیدپذیر توسط فیس بوک ها است که در کل 805 مگاوات در سراسر جهان است ، اما در ایالات متحده است.

با توجه به اینکه بیگ تک در ایرلند چه میزان انرژی مصرف می کند ، این توافق نامه ها نقشی اساسی در رشد انرژی تجدیدپذیر این کشور خواهد داشت. بالاخره این در تایوان اتفاق می افتد.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com