غول های بزرگ شرکت های بزرگ جهانی به ترامپ و طرفدارانش پشت می کنند – RT Business News

جی پی مورگان چیس ، ماریوت و سایر شرکت های بزرگ ارتباطات خود را با رئیس جمهور مستعفی دونالد ترامپ قطع کرده و در پی ناآرامی های هفته گذشته در تپه کاپیتول ، کمک های سیاسی به طرفداران خود را مسدود می کنند.

اندکی پس از آنکه توییتر و فیس بوک ترامپ را از سیستم عامل خود منع کردند ، رئیس جمهور را از بلندگوی مهم خود محروم کرد ، استریپ ، یک شرکت خدمات مالی و نرم افزاری ، گفت که پردازش پرداخت برای وب سایت مبارزات انتخاباتی ترامپ را متوقف می کند.

بیشتر بخوانید: سهام توییتر پس از اینکه شرکت حساب ترامپ را برای همیشه ممنوع کرد ، خراب می شود

در همان زمان ، انجمن گلف بازان حرفه ای آمریکا (PGA) با انتقال قهرمانی خود در سال 2022 از زمین گلف Bedminster ترامپ در نیوجرسی ، برنامه های قطع روابط با رئیس جمهور را اعلام کرده است.

“با توجه به حوادث ناگوار روز چهارشنبه ، احساس ما این بود که دیگر نمی توانیم آن را در بدمینستر برگزار کنیم” مدیر عامل PGA ، ست واگ به آسوشیتدپرس گفت.

شرکت تجارت الکترونیکی کانادایی Shopify با از بین بردن فروشگاه هایی که کالاهای ترامپ را به صورت آنلاین می فروشند ، به این کار پیوست.

“اقدامات رئیس جمهور دونالد ج. ترامپ خط مشی استفاده قابل قبول ما را نقض می کند ، که ارتقا or یا حمایت از سازمان ها ، سیستم عامل ها یا افرادی را که تهدید یا تأیید خشونت را برای پیشبرد اهداف منع می کنند ، منع می کند” طبق بیانیه شرکت ، به نقل از یاهو مالیز.

نیویورک تایمز به نقل از یک منبع ناشناس نزدیک به بانک گزارش داد ، دویچه بانک ، مهمترین وام دهنده ترامپ ، با حدود 340 میلیون دلار وام به سازمان ترامپ ، گفت كه با رئیس جمهور ایالات متحده یا شركت های او تجارت نخواهد كرد.

در 6 ژانویه ، طرفداران ترامپ برای جلوگیری از شمارش آرا در جلسه مشترک کنگره که برای تأیید رسمی جو بایدن ، رئیس جمهور بعدی ، دعوت شد ، حصارهای حراست اطراف پایتخت ایالات متحده را شکستند. معترضین بخشهایی از ساختمان را برای چند ساعت اشغال کردند. این شورش منجر به تخلیه و قفل ساختمان شد و منجر به پنج کشته شد.

علاوه بر این ، نمایندگان حزب جمهوری خواه که به به چالش کشیدن پیروزی بایدن رأی دادند ، همچنین با انتقاد فزاینده ای از تیتان های سازمانی ایالات متحده روبرو شدند که متعهد به قطع کمک های تبلیغاتی بودند.

خبر مرتبط  تویوتا می گوید وسایل نقلیه الکتریکی بیش از حد مورد استفاده قرار می گیرند - اخبار تجاری RT

هتلداری چندملیتی آمریکایی ماریوت اینترنشنال در بیانیه ای گفت که آن “دادن مکافات سیاسی کمیته اقدام سیاسی ما به کسانی که علیه تصدیق انتخابات رأی دادند موقتاً متوقف خواهد شد.”

شرکت شیمیایی کالاهای Dow Incorporated مستقر در میشیگان ، همراه با American Express و Amazon از جمله کسانی هستند که تهدید کرده اند که بودجه جمهوری خواهانی را که به زودی کاخ سفید و هر دو اتاق کنگره را ترک می کنند قطع کنند.

“با توجه به تلاش غیر قابل قبول برای تضعیف روند قانونی دموکراتیک ، PAC آمازون [political action committee] مشارکت در عضویت هر یک از اعضای کنگره را که به نادیده گرفتن نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده رأی داد ، به حالت تعلیق درآورد. سخنگوی آمازون ، جودی ست ، به نقل از CBC گفت.

ادامه مطلبتازه اولشه؟ شرکت ترس گفتار و پلیس رشد به عنوان سناتور ایالات متحده از دست می دهد معامله کتاب بر اعتراضات انتخابات است

هارد مارک کارتز ، کمپانی سازنده کارت تبریک و مسترکارد گفته اند که کمک به کسانی را که از تأیید صلاحیت پیروزی بایدن حمایت نکردند ، متوقف می کنند.

“اقدامات اخیر سناتورهای جاش هاولی و راجر مارشال [of Kansas] ارزشهای شرکت ما را منعکس نمی کند ، “ کارت های هلامارک گفتند ، و افزودند که “از سنس هاولي و مارشال درخواست كردند كه تمام مشاركت هاي HALLPAC را بازپرداخت كنند.”

بانک تجارت ، وام دهنده منطقه ای دارای شعبه هایی از تگزاس تا میشیگان ، تأیید کرد “همه حمایت از مقاماتی را که مانع انتقال مسالمت آمیز قدرت شده اند به حالت تعلیق درآورد.”

گزارش شده است که جی پی مورگان چیس ، سیتی گروپ ، گلدمن ساکس و مورگان استنلی ممنوعیت موقت کلیه کمک های مالی به دموکرات ها و جمهوری خواهان را موقتاً اعمال کرده اند.

خبر مرتبط  کره جنوبی منابع LNG را برای پاکستان گرسنه آغاز می کند - RT Business News

در همین حال ، بانک آمریکا گفت که قبلاً به هر دو حزب کمک کرده است و افزود “در چرخه بعدی انتخابات ، PAC معیارهای تصمیم گیری خود را با توجه به اقداماتی كه منجر به حمله وحشتناك خشونت آمیز به پایتخت آمریكا خواهد شد ، بررسی خواهد كرد.”

اقدامات مشابهی توسط شرکت مدیریت سرمایه گذاری Blackrock ، مشاور سرمایه گذاری Vanguard Group و یک شرکت پردازش مواد غذایی ، Smithfield Foods اعلام شده است. فیس بوک ، مایکروسافت و آلفابت همچنین متعهد شدند که هزینه های سیاسی خود را مسدود کنند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید