غول نفتی آرامکو از غول نفتی در میان بازار انرژی کوراو ویروس محور سود – RT Business News

با توجه به نتایج مالی منتشر شده از این غول نفت ، سقوط قیمت های نفت خام در میان رکود بی سابقه تقاضای جهانی ، درآمدهای ناچیز از درآمد خالص آرامکو سعودی در سه ماه نخست امسال را برداشته است.

در انتشار نسخه ای که روز سه شنبه منتشر شد ، سعودی آرامکو گزارش داد که درآمد خالص این کشور در سه ماهه اول سال 2020 از 83.3 میلیارد ریال (22 میلیارد دلار) در سال قبل به 62.5 میلیارد ریال (16.6 میلیارد دلار) کاهش یافته است. نتایج زیر تخمین تحلیلگران است که انتظار داشتند این شرکت سود 17.8 میلیارد دلاری را گزارش کند.

آرامکو گفت که این افت عمدتا به دلیل پایین آمدن قیمت نفت خام ایجاد شده است، “و همچنین کاهش حاشیه پالایش و مواد شیمیایی و ضررهای اندازه گیری مجدد موجودی.”
همچنین در rt.com
عربستان سعودی سه برابر مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان Covid-19 و بودجه نفتی پایین برای فلج کردن نفت وارد می کندخبر مرتبط  انگلیس اولین معامله عمده تجارت آزاد پس از Brexit با ژاپن را مهر زد - RT Business News

“بحران Covid-19 برخلاف هر چیزی است که جهان در تاریخ اخیر تجربه کرده است و ما در حال تطبیق با یک محیط تجاری بسیار پیچیده و به سرعت در حال تغییر هستیم.” امین ناصر رئیس و مدیرعامل آرامکو گفت.

کمتر از 24 ساعت قبل از غول نفتی عربستان سعودی درآمد ناامیدکننده را اعلام کرد ، ریاض به این شرکت دستور داد تا کاهش تولید را عمیق تر کند. روز دوشنبه ، وزارت انرژی پادشاهی اعلام كرد كه از ماه جاری به دنبال كاهش تولید است و به علاوه از آغاز ماه ژوئن میزان تولید به میزان یك میلیون بشكه در روز (bpd) كاهش می یابد.

خبر مرتبط  ادغام موجب از بین رفتن مشاغل در صنعت شیل ایالات متحده می شود - اخبار تجاری RT

کاهش های جدید علاوه بر تعهدات پادشاهی در توافق نامه تاریخی نفتی که توسط اعضای سازمان کشورهای صادر کننده نفت (اوپک) و تولیدکنندگان نفت متحد در ماه آوریل وارد شده است. این توافق نامه که این ماه به اجرا در آمد ، تولید جهانی نفت را با 9.7 میلیون بشکه در روز کاهش داد.
همچنین در rt.com
چین ضمن کاهش خرید از عربستان سعودی ، واردات نفت از روسیه را افزایش می دهدشیوع Covid-19 فشار را بر بازار انرژی افزوده است زیرا تقریباً سفرهای جهان را متوقف کرده است. با این حال ، قیمت های نفت خام حتی قبل از بسته شدن مرزها در یک سوار وحشی بودند. اولین سقوط دراماتیک در مارس رخ داد ، پس از آنکه پیمان قبلی اوپک + به دلیل اختلاف نظر بین روسیه و عربستان سعودی از هم پاشید.

خبر مرتبط  تولید کنندگان تراشه چینی SMIC و تولیدکننده روغن CNOOC به دلیل ادعای روابط نظامی در لیست سیاه ایالات متحده قرار دارد - RT Business News

در حالی که هیچ معامله ای برقرار نبود ، ریاض در آوریل شیرهای نفتی را افتتاح کرد و تخفیف هایی را برای خریداران نفت خام خود ارائه داد و اوضاع را در بازاری که از قبل غرق شده بود بدتر کرد. این عرضه باعث نگرانی از عدم وجود جهان برای ذخیره نفت شد و به سقوط دیگر قیمت منجر شد و آینده نفت آمریکا را برای اولین بار به خاک منفی سوق داد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید