غول خرده فروشی چینی JD.com به اولین فروشگاه آنلاین بزرگ تبدیل می شود که یوان دیجیتال را در دادگاه “قرعه کشی” 3 میلیون دلاری قبول می کند – RT Business News

چین قرار است یکی از بزرگترین آزمایشات ارز دیجیتال مستقل خود را برگزار کند و آن را پس از بازپرداخت گسترده دیگری ، برای پرداخت در یکی از بزرگترین سیستم های تجارت الکترونیکی خود ، JD.com فراهم کند.

در حدود 100000 نفر از ساکنان خوش شانس شهر سوژو در استان جیانگ سو در شرق چین قرار است جمعه آینده بسته های قرمز دیجیتالی به ارزش 200 یوان (بیش از 30 دلار) دریافت کنند. قرعه کشی ، که در مجموع 20 میلیون یوان (3 میلیون دلار) توزیع خواهد کرد ، در آستانه جشنواره خرید پایان سال موسوم به ‘Double 12’ برگزار می شود که گاهی اوقات آن را روز زوجین نیز می نامند.

برای برنده شدن جایزه خود ، برندگان باید برنامه رسمی Renminbi دیجیتال را بارگیری کنند. این برنامه در حال حاضر برای عموم مردم قابل دسترسی نیست و فقط از طریق پیوند ویژه بارگیری می شود.

خبر مرتبط  کاهش شیل در ایالات متحده نمی تواند به عنوان "کاهش تولید" حساب شود - RT Business News
همچنین در rt.com
چین خیلی زود از ایالات متحده به عنوان بزرگترین بازار مصرف جهان پیشی می گیردپس از دریافت پول مجازی ، خریداران حدود دو هفته فرصت دارند تا آن را صرف كنند و حدود 10 هزار مغازه در این دادگاه شركت می كنند.

JD.com ، با بیش از 440 میلیون مشتری فعال و صدها هزار مارک تجاری ، به بزرگترین شرکت پیوستن به ابتکار عمل تبدیل شده است. روز شنبه ، بازوی fintech این شرکت از طریق حساب رسمی WeChat خود اعلام کرد که یوان دیجیتال را به عنوان پرداخت برخی از محصولات قبول می کند و به عنوان اولین مرکز خرید اینترنتی شناخته می شود.

خبر مرتبط  شادترین مکان روی زمین؟ فقط اگر شما باب ایگر باشید! دیزنی دست از پرداخت 100000 کارگر در حالیکه بالاترین میزان اجرای دستمزد کوچک است می برد - RT Business News

با رفتن چین به سمت جامعه ای بدون پول ، قرعه کشی سوژو قرار است به یکی از بزرگترین آزمایش های واقعی یوان دیجیتال تبدیل شود. در اوایل سال جاری دولت در شنژن ، مرکز اصلی فناوری کشور ، قرعه کشی توزیع ارز دیجیتال به ارزش 10 میلیون یوان (1.5 میلیون دلار) را انجام داد و دادگاه آینده را دو برابر بزرگتر کرد.
همچنین در rt.com
با بهبود اقتصاد از Covid-19 ، فروش روز مجردهای چین به 115 میلیارد دلار رسیدخبر مرتبط  چین تصمیم دارد در خرید انرژی ایالات متحده کمبود کند - RT Business News

شنژن و سوژو در میان چهار شهر چین هستند که دولت در حال انجام آزمایشات محدود ارز دیجیتال بوده است. پکن همچنین اعلام کرده است که یوان دیجیتال در جریان بازی های المپیک زمستانی 2022 آزمایش می شود.

یوان دیجیتال ، که به طور رسمی به عنوان پرداخت الکترونیکی ارز دیجیتال (DCEP) شناخته می شود و پیش بینی می شود جای پول کاغذی را بگیرد ، با معامله های انجام شده از طریق یک برنامه به شماره تلفن هوشمند دارنده متصل می شود. برخلاف ارزهای رمزپایه ، این توکن توسط بانک مرکزی کشور صادر و پشتیبانی می شود.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید