غرق نفت خام اورال روسیه در زیر سقوط بازار حماسه نفت – 12 دلار – RT Business News

به گفته ارائه دهنده اطلاعات انرژی Argus Media ، سقوط بی سابقه بازار نفت در این هفته ، نفت خام روسیه را تحت فشار قرار داده است ، به طوری که مخلوط اورال تقریباً 6 دلار کاهش یافته و برای تجارت زیر 12 دلار در هر بشکه است.

معیار نفت روسیه که قیمت آن توسط نفت خام برنت تعیین می شود ، تنها در تاریخ 2 آوریل با پایین آمدن 10.54 دلار در هر بشکه (CIF روتردام) سقوط کرد. این ضعیف ترین سطح از مارس 1999 بود. گزارش های مذاکرات مذاکرات اوپک + یک هفته بعد ، Urals تقریباً دو برابر شده بود.

سقوط حماسی روز دوشنبه West Texas Intermediate ، هنگامی که قیمت نفت خام ایالات متحده برای اولین بار در تاریخ به زیر صفر سقوط کرد ، در اثر ترس از اینکه مخازن ذخیره نفت خام از فضا در حال خالی شدن است ، رخ داد. و معیار بین المللی Brent به خودی خود از آشفتگی بازار صرفه جویی نکرد و از پایین ترین سطح از سال 2001 در روز چهارشنبه سقوط کرد. معاملات آتی برنت برای تحویل ماه ژوئن با 16 دلار در هر بشکه معامله شد.

خبر مرتبط  شرکت های نفتی مجبور به مذاکره مجدد در معاملات یا خطر از دست دادن آن شدند - RT Business News

به گفته الكساندر نواك ، وزیر انرژی روسیه ، اوضاع موجود در بازار جهانی نفت نباید دراماتیک شود ، زیرا “این یک بازار کاغذ است ، که به معنای تجارت با ابزارهای مالی مشتق است ، نه روغن فیزیکی.”
همچنین در rt.com
با وجود کاهش تاریخی تولید ، بازار نفت قبل از ماه ژوئن شاهد روند بهبودی نخواهد بودخبر مرتبط  China Xpeng از نمونه اولیه اتومبیل های پرنده در نمایشگاه بزرگ اتومبیل پکن - RT Business News رونمایی کرد

وی روز چهارشنبه گفت: وی گفت: “ما در حال حاضر بسیاری از لحظه های سوداگرانه را می بینیم ، به ویژه در قراردادهای آتی. از امروز ، بازار در بلاتکلیفی وجود دارد ، که عمدتا با این واقعیت همراه است که پیش بینی می شود فضاهای ذخیره سازی نفت خام در سراسر جهان پر شود. “

نواك اضافه كرد كه انتظار دارد تا زمان آغاز توافق كاهش تولید نفت اوپك + ، نوسانات زیاد در بازار نفت ادامه یابد. توافق نامه ای که اعضای اوپک + و متحدین آنها از جمله روسیه و مکزیک به دست آورده اند ، حاکی از افت تولید 9.7 میلیون بشکه در روز در ماه مه و ژوئن است – عمیق ترین کاهش تاکنون با توافق سازندگان نفت جهان. پس از آن ، این گروه بطور مداوم تولید را متوقف می کند تا زمان انقضای توافق در آوریل 2022.

خبر مرتبط  ایالات متحده با توجه به تحمیل میلیارد ها تعرفه جدید در طیف گسترده ای از کالاهای اروپایی - RT Business News

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید