غرق شدن اتحاد؟ Coronavirus وجود رنو را زیر سوال می برد و 20،000 شغل را در نیسان تهدید می کند – RT Business News

اتحاد اتومبیل سازی رنو-نیسان به دلیل بیماری همه گیر Covid-19 ضربه بزرگی به خود گرفت. خودروساز فرانسوی رنو ممکن است بدون کمک دولت زنده نماند و شریک ژاپنی این کشور با ماندگاری روبروست با کاهش چشمگیر شغل.

رنو به دنبال وام تضمینی 5 میلیارد یورویی ایالتی برای مقابله با عواقب ناشی از شیوع ویروس است. در حالی که دولت هنوز در نظر دارد كه آیا این بودجه را تأمین كند ، برونو لو مایر ، وزیر دارایی فرانسه هشدار داد كه این شركت با “دشواری جدی مالی” روبرو است و آینده آن را می توان در معرض خطر قرار داد.

“بله ، رنو می تواند ناپدید شود ،” وزیر امور خارجه روز جمعه به رادیو اروپا 1 گفت.
همچنین در rt.com
فولکس واگن بعد از خاموش شدن Covid-19 تولید در بزرگترین کارخانه اتومبیل اروپا را از سر گرفتخبر مرتبط  ترامپ می گوید کاهش رکورد تولید نفت به زودی دو برابر خواهد شد - RT Business News

در همین حال ، نیسان در نظر دارد تا 20،000 شغل (حدود 15٪) از نیروی کار جهانی خود را به عنوان فروش غرق شدن همه گیر در نظر بگیرد. براساس این گزارش ، این اقدام بیشتر بر کارمندان اروپا و برخی کشورهای نوظهور تأثیر خواهد گذاشت.

پیش از این گزارش شده بود که به عنوان بخشی از استراتژی عملیاتی خود که قرار است اواخر این ماه اعلام شود ، ممکن است این خودروساز ژاپنی 2.8 میلیارد دلار هزینه را کاهش دهد. به نقل از رویترز ، نیسان ممکن است از اروپا عقب نشینی کند تا در بازارهای ایالات متحده ، چین و ژاپن متمرکز شود و کارخانه بارسلونا را ببندد و تولید خود را به گیاهان رنو منتقل کند.

خبر مرتبط  پرونده های غول کرایه اتومبیل و پیشگامان هرتز برای محافظت در برابر ورشکستگی به عنوان Covid-19 تجارت را خشک می کند - اخبار تجاری RT

شایعات مربوط به بسته شدن احتمالی کارخانه رنو نیز در رسانه ها منتشر شده است که روزنامه های فرانسوی ادعا می کنند که این شرکت می تواند کارخانه پرچمداران خود را در فلینز به همراه سه تأسیسات دیگر به عنوان بخشی از برنامه صرفه جویی در هزینه خود تعطیل کند. وزیر دارایی فرانسه در مورد تعطیلی روز جمعه هشدار داد و گفت که دولت صاحب سهام در این شرکت است.
همچنین در rt.com
ایالت کالیفرنیا می تواند دوباره کارخانه تسلا را روشن کند … حتی اگر الون مسک تولید را آغاز کرده باشدبه عنوان بخشی از نجات خودروساز ژاپنی از ورشکستگی که دو دهه پیش روی داد ، رنو مالک 43 درصد از نیسان بود. این اتحاد استراتژیک ، که میتسوبیشی را نیز شامل می شود ، بحران بزرگی را متحمل شد زیرا مردی که آن را متناسب با آن ، رئیس سابق کارلوس غسن بود ، به اتهام سوء رفتارهای مالی در ژاپن در اواخر سال 2018 دستگیر شد.

خبر مرتبط  چین به زودی بر فضا تسلط خواهد یافت

پس از گذشت ماهها در یک سلول زندان ژاپنی ، این تاجر با قرار وثیقه آزاد شد و در انتظار بازداشت قرار گرفت. با این حال ، او موفق به فرار غیرممکن شد و در سال 2019 به لبنان فرار کرد. غسن هرگونه تخلف را رد می کند و ادعا می کند که به دلیل برنامه خود برای تعمیق اتحاد بین نیسان و رنو ، برکنار شد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید