علی بابا و دیگر شرکت های چینی ممکن است سرمایه گذاری های هند را به عنوان مناسبات تجاری پس از درگیری کشنده مرزها مسدود کنند – RT Business News

گفته می شود که غول الکترونیکی چینی علی بابا سرمایه گذاری در استارتاپ های هند را متوقف می کند ، این نشانه دیگری است که درگیری های مرگبار اخیر در امتداد مرز هیمالیا این کشورها موجب از بین رفتن روابط تجاری بین دو اقتصاد آسیایی می شود.

به غیر از عمده فروش آنلاین آنلاین ، “تعداد کمی” منابع دیگر به رویترز گفته اند که سایر شرکت های چینی نیز در حال بررسی برنامه های سرمایه گذاری خود برای هند هستند. طبق گزارش ها ، شركت ها قصد دارند تا حدود نیم سال دیگر پول دیگری به آنها وارد نكنند ، زیرا آنها منتظر چیزهایی هستند “خنک”

علی بابا ، و همچنین یکی دیگر از بزرگترین شرکت های بزرگ فن آوری چینی Tencent ، در پنج سال گذشته به شدت سرمایه گذاری در مشاغل هندی انجام داده اند. در حالی که سرمایه گذاری های سرمایه گذاری چینی در هند بالغ بر 4 میلیارد دلار بود ، علی بابا به تنهایی بیش از 2 میلیارد دلار در استارتاپ های هند ریخته است.

خبر مرتبط  ونزوئلا فروش نفت به چین را علیرغم تحریم های آمریکا ادامه می دهد - گزارش - RT Business News
همچنین در rt.com
«پایان بازی»: هند ممکن است بی سر و صدا Huawei و دیگر فروشندگان چینی را از شبکه مخابرات خود حذف کندوجوه چینی به بیش از دهها شرکت تجاری هند کمک کرده است که تک فرزندان شوند (برای رسیدن به ارزش بیش از یک میلیارد دلار). به گفته اندیشکده گیتوی هاوس مستقر در بمبئی ، 18 تن از 30 شاخ شاخدار هند ، از جمله ارزشمندترین آنها – مانند سیستم پرداخت Paytm و بستر تحویل غذا Zomato – هم اکنون با بودجه چینی تأمین می شوند.

در حالی که سرمایه گذاران چین سرمایه گذاری تازه را به حالت تعلیق درآورده اند ، طبق برنامه اخیر برنامه ای برای کاهش سهام یا خروج از سرمایه گذاری ندارند. یکی از منابع توضیح داد که این به دلیل شرایط بازار و این واقعیت است که خریداران زیادی وجود ندارند.

خبر مرتبط  اخراج کارمندان هواپیمایی "تضعیف" ممکن است 10 میلیون شغل دیگر در خارج از صنعت را به خطر بیندازد - سخنگوی انجمن خلبانان متفقین - RT Business News

گروه مورچه جک ما – وابسته به گروه علی بابا – پیشتر اظهار داشت که به دلیل تغییرات اخیر در مقررات سرمایه گذاری مستقیم خارجی این کشور با چالش هایی در هند روبرو است. این شرکت در حال حاضر در حال آماده سازی برای blockbaster IPO خود است ، که ممکن است به بزرگترین در تاریخ تبدیل شود.
همچنین در rt.com
واشنگتن تهدید می کند که شرکت های چینی را از بورس اوراق بهادار ایالات متحده خارج خواهد کرد“به طور جداگانه ، در سال 2020 ، تغییر در تنظیم سرمایه گذاری خارجی در هند منجر به ارزیابی بیشتر ما از زمان سرمایه گذاری اضافی ما در زوماتو ، یک جمع کننده رستوران و استارتاپ مواد غذایی مستقر در هند شد.” این گروه در پرونده IPO خود گفت.

خبر مرتبط  اقتصاد انگلستان تا سال 2024 به سطح قبل از کووید بر نمی گردد - RT Business News

پس از درگیری مرزی در ماه ژوئن ، که در آن 20 سرباز هندی و یک تعداد ناآگاه از سربازان چینی کشته شدند ، دهلی نو در میان افزایش تنش های دو جانبه شروع به حمله به تجارت های چینی کرد. دولت هند حدود 60 برنامه چینی از جمله TikTok و WeChat را ممنوع اعلام کرده است ، و همچنین در نظر دارد از تولیدکننده اصلی تجهیزات تجهیزات چینی هواوی از شبکه های مخابراتی خود خارج شود.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید