علیرغم کاهش تاریخی تولید ، بازار نفت قبل از ماه ژوئن شاهد بهبودی نخواهد بود – RT Business News

کشورهای بزرگ تولیدکننده نفت در این ماه با هدف مهار تولید جهانی در تلاش برای ایجاد ثبات در بازار ، به توافق تاریخی رسیدند. RT با کارشناسان صحبت کرد تا دریابد که آیا این قرارداد واقعاً می تواند تقاضای نزولی را حل کند.

توافق نامه ای که اعضای اوپک + و متحدین آنها از جمله روسیه و مکزیک به دست آورده اند ، حاکی از افت تولید 9.7 میلیون بشکه در روز در ماه های مه و ژوئن است – عمیق ترین میزان قطع تاکنون با توافق سازندگان نفت جهان. پس از آن ، این گروه به طور پیوسته تولید را افزایش می دهد تا زمان انقضای توافق در آوریل 2022.

علیرغم کاهش رکورد ، قیمت نفت همچنان روند نزولی داشت و شاخص WTI نفت خام ایالات متحده به 25 دلار در هر بشکه و برنت کمی بالاتر از 27 دلار سقوط کرد.

به گفته رستم تانكایف ، متخصص برجسته اتحادیه روسیه در صنعت نفت و گاز و رئیس مشاور اینفوتك – ترمینال ، وضعیت فعلی را باید از یك دید بلند مدت تجزیه و تحلیل كرد.

خبر مرتبط  کارآفرین بیت کوین متناسب با هند ، گزارش کار Keizer RT - RT Business News
همچنین در rt.com
اوپك + معامله دقيقه گذشته را قطع كرد تا تقريباً 10 ميليون بشكه در روز از توليد نفت را كاهش دهدوی به RT گفت: بهبودی بازار مدتی طول خواهد کشید و ممکن است ظرف سه ماه مشخص شود که توافق اوپک + برای صنعت انرژی به چه معنی است.

در حال حاضر ، بازار به کاهش پاسخ نمی دهد و به دلیل توقف اتصال جهانی در اثر قفل شدن کوروی ویروس ، قیمت ها در همان سطح پایین باقی می مانند.

“قیمت ها رو به رشد خواهد بود ، و تا ماه ژوئن می توانیم نشانه های بهبود بازار را ببینیم ،” تانكانف گفت. در آن زمان ، قیمت ها می توانند به 40-50 دلار در هر بشکه برسند ، اگرچه ممکن است شرایطی از قبیل نیرو ، مانند موج دوم بالقوه Covid-19 وجود داشته باشد.

خبر مرتبط  ایجاد پول از هوای خالی منجر به سقوط دلار آمریکا خواهد شد - پیتر شیف - اخبار کسب و کار RT

افکار او توسط اقتصاددان والری میرونوف تکرار شد ، که گفت که طی یک یا دو ماه کل کاهش تولید می تواند با کاهش سطح تقاضا روبرو شود ، و در این صورت ممکن است افزایش قیمت تا 40 دلار در هر بشکه افزایش یابد.

“در انتهای تونل نور وجود دارد ، که امید به ثبات قیمت در یک ماه و نیم است.” میرونوف گفت: معاون مدیر مرکز انستیتوی انکشاف در دانشکده عالی اقتصاد. وی افزود که ما نباید نگران این موضوع باشیم که دیگر امکانات ذخیره نفتی به زودی کامل شود ، زیرا با توجه به توافق اوپک + دیگر به بازار نفت آسیب نمی رساند.
همچنین در rt.com
Coronavirus یک دهه از رشد تقاضای نفت را از بین برده استاوپک + به دنبال کاهش تولید نفت برای کاهش قیمت نفت است که به پایین ترین نرخ 18 سال سقوط کرده است. کاهش توافق حاصل از تولید تنها حدود ده درصد از عرضه عادی نفت در جهان است.

خبر مرتبط  خداحافظ بنیامین! روند جهانی دلاریزاسیون جهانی همچنان ادامه دارد و تقاضای طلا را به بالاترین حد خود افزایش می دهد - RT Business News

به گفته تانكايف ، توافق اوپك + و موقعيت توليدكنندگان نفت غير اوپك (از جمله آمريكا ، كانادا و نروژ) براي كاهش توليد ، مي تواند نسبت عرضه و تقاضا و كل بازار نفت را متعادل كند.

“تا پایان سال ، قیمت ها بهبود می یابند و سطح تعادل حدود 60 دلار در هر بشکه وجود خواهد داشت.” او گفت.

هر دو خبره خاطرنشان كردند كه علیرغم اینكه ایالات متحده به دلیل قانون ضد انحصارى نمی تواند به طور فعال در اقدامات اوپك + مداخله كند ، به منظور حفظ تولید شیل خود علاقه مند به قیمت هاى بالاتر نفت است.

رئیس جمهور آمریكا اظهار داشت: دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده آمریکا به شدت وابسته به بخش نفت است. بیکاری در این بخش امسال برای او نامساعد است ، زیرا انتخابات در راه است ، “ میرونوف گفت.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید

پاسخی بگذارید