عرضه IPO چینی در مبادلات ایالات متحده تحت ترامپ تسریع شد – گزارش – RT Business News

فشار بر شرکت های چینی نتوانسته است مانع از ورود آنها به بازار سهام ایالات متحده شود ، زیرا تعداد IPO ها در طول چهار سال ریاست جمهوری ترامپ تقریبا به کسانی که در طول هشت سال ریاست جمهوری باراک اوباما رسیده اند.

براساس اطلاعات شرکت تحقیقاتی Dealogic ، به نقل از فایننشال تایمز ، حدود 102 شرکت چینی سهام خود را در بورس اوراق بهادار نیویورک و نزدک از زمان ریاست جمهوری دونالد ترامپ تقریباً چهار سال پیش وارد کرده اند. این تقریباً همان تعداد IPO چینی است که در زمان حضور اوباما در سمت رئیس جمهور ، زمانی که 105 شرکت در هشت سال در بازار سهام ایالات متحده حضور داشتند ، دیده شده است.
همچنین در rt.com
به زودی سرمایه گذاران جهانی بیشتری به بازار عظیم اوراق قرضه چین دسترسی خواهند داشتبنگاه هایی که در چهار سال گذشته وارد بازار سهام ایالات متحده شدند در کل بودجه کمتری جمع آوری کردند ، اما IPO ها به طور متوسط ​​بزرگتر شدند. مشاغل چینی 25.5 میلیارد دلار در IPO خود در دوره ترامپ جمع کردند در حالی که 41 میلیارد دلار در دوره ریاست جمهوری اوباما.

خبر مرتبط  پوند استرلینگ پوند پس از نخست وزیر جانسون به دلیل Covid-19 به ICU منتقل شد - RT Business News

از 41 میلیارد دلار ، بیش از نیمی از آن به دلیل غول آنلاین علی بابا بود که 25 میلیارد دلار در سال 2014 جمع آوری کرد. اولین Alibaba بزرگترین IPO در جهان بود تا اینکه عربستان سعودی در سال گذشته 29 میلیارد دلار جمع کرد. بدون احتساب IPO عظیم Alibaba ، شرکت ها به طور متوسط ​​250 میلیون دلار در دوره ترامپ سرمایه گذاری کرده اند ، که بیش از 154 میلیون دلار به طور متوسط ​​تحت سلطه قبلی او است.

ادامه مطلب

لیست های چینی علی رغم افزایش تنش های تجاری و سیاسی بین واشنگتن و پکن و فشار بر شرکت های چینی از طرف دولت ایالات متحده تسریع شد. ترامپ علاوه بر قرار دادن لیست سیاه هواوی و سایر شرکت های فناوری ، تهدید به اخراج شرکت های چینی از بازارهای سهام آمریکا کرده است. سال گذشته ، قانون گذاران لایحه ای را اعمال کردند که نظارت نظارتی بیشتری بر شرکت های چینی اعمال می کند ، زیرا طبق آن همه شرکت های پذیرفته شده در بورس های سهام ایالات متحده موظفند آن را به حسابرسی های قابل بررسی توسط هیئت نظارت بر حسابداری شرکت های عمومی (PCAOB) ارائه دهند. در صورت تصویب ، این قانون می تواند شرکت های غیرمجاز را مجبور به حذف لیست کند.

خبر مرتبط  ایالت کالیفرنیا می تواند دوباره کارخانه تسلا را روشن کند ... حتی اگر الون مسک تولید خود را آغاز کرده است - RT Business News

مشاغل چینی هنوز مشتاق ارائه سهام خود به سرمایه گذاران در ایالات متحده هستند. طبق داده های کمیسیون بررسی اقتصادی و امنیتی ایالات متحده و چین ، از تاریخ 2 اکتبر ، 217 شرکت چینی در سه مبادله اصلی ایالات متحده حضور داشتند که کل سرمایه آنها 2.2 تریلیون دلار است. رویترز با استناد به اطلاعات Refinitiv گزارش داد ، طی یک بازه زمانی هشت ماهه امسال ، شرکت های چینی 5.23 میلیارد دلار IPO آمریکا جمع کردند که بیش از دو برابر 2.46 میلیارد دلار مدت مشابه در سال 2019 است.

خبر مرتبط  وارن بافت یک زالو است که با کمک مالی دولت ایالات متحده زندگی می کند - Max Keizer - RT Business News

با این حال ، بسیاری از شرکت های چینی فاصله خود را از بازارهای سهام ایالات متحده آغاز کرده اند. در حالی که برخی تصمیم گرفتند لیست های ثانویه عظیم “بازگشت به خانه” را در هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین دنبال کنند ، شرکت های دیگر در میان فشارهای ایالات متحده تصمیم گرفتند خصوصی شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید