عرضه بیش از حد به چشم انداز تقاضای نفت ناخوشایند – RT Business News اضافه می کند

بهبود تقاضای نفت بیش از آنچه در ابتدا تصور می کردند ، تحقق می یابد ، اما این فقط تقاضا نیست ، وضعیت عرضه بیش از حد در بازارها نیز همچنان یک عامل نزولی است.

اوپک و آژانس بین المللی انرژی این هفته خبرهای بدی را برای بازار نفت ارائه دادند. هر دو مقام پیش بینی تقاضای نفت خود را برای امسال اصلاح کردند ، و هر دو آنها را به سمت پایین اصلاح کردند. اما فقط تقاضا نیست که همچنان بر قیمت نفت سنگینی می کند. عرضه بیش از حد است و احتمالاً تا پایان سال آینده ادامه خواهد داشت. روز دوشنبه ، اوپک در گزارش ماهانه بازار نفت خود گفت که انتظار دارد تقاضای نفت در سال جاری 9.5 میلیون بشکه در روز کاهش یابد (بشکه در روز). این یک تجدید نظر به سمت 400،000 بشکه در روز است ، از انقباض پیش بینی شده 9.1 میلیون بشکه در روز در ماه اوت.

ادامه مطلب

یک روز بعد ، IEA ، در آخرین گزارش گزارش بازار نفت خود ، اعلام کرد انتظار دارد تقاضا در سال جاری 8.4 میلیون بشکه در روز منقبض شود. این انقباض رشد تقاضای بزرگتری از آنچه در ماه گذشته پیش بینی شده بود ، زمانی که بدن صنعت نفت انتظار انقباض کمتری از 8.1 میلیون بشکه در روز را داشت.

خبر مرتبط  تحت فشار تحریم های ایالات متحده ، روسیه ظرف 10 دهه بر چین در تولید طلا غلبه خواهد کرد - فیچ - RT Business News

هیچکدام از عکسها گلگون نیستند.

آنچه که حتی کمتر گلگون است ، پیش بینی برای عرضه است. طبق گفته هر دو مقام ، در پایان سال آینده ، عرضه جهانی نفت از پایان سال 2019 بالاتر از حد خواهد بود. میزان دقیق افزایش سهام سهام در پایان 2021 از سهام پایان سال 2019 متفاوت است ، اما واقعیت اوپک و آژانس بین المللی انرژی (IEA) پس از بیش از یک سال کاهش چشمگیر تولید OPEC + ، انتظار افزایش ذخایر نفتی را دارند. و داستانی که روایت می کند داستان خوشی نیست.

شاید تا حدودی شگفت آور باشد که IEA نسبت به اوپک نسبت به عرضه بدبین نیست. به گفته آژانس ، ذخایر جهانی نفت در پایان سال 2021 می تواند فقط 106 میلیون بشکه بالاتر از سطح پایان سال 2019 باشد ، جولیان لی از بلومبرگ در تجزیه و تحلیل داده ها یادداشت کرد. از طرف دیگر ، اوپک موجودی نفت در پایان سال 2021 نزدیک به 500 میلیون بشکه بالاتر از سطح از پایان سال 2019 را می بیند. به نظر می رسد تقاضای ضعیف در سال آینده نیز مانع بهبود تعادل بازار خواهد بود.

خبر مرتبط  فرماندار بانک مرکزی پاکستان می گوید: «عقب ماندگی های Covid-19 یک لوکس ثروتمندان است» - RT Business News

تنها آژانس انرژی که نسبت به سال 2021 خوش بین است اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده است که انتظار دارد بازار نفت تا پایان سال آینده به کسری کسری تبدیل شود. این باید به لطف کاهش اوپک + باشد زیرا ، در آخرین چشم انداز کوتاه مدت انرژی خود ، EIA شاهد بهبود تولید ایالات متحده تا پایان سال آینده به 11.3 میلیون بشکه در روز است.

این پیش بینی ها به خوبی خبر از قیمت نفت نمی دهند. اما لازم به یادآوری است که در شرایط فعلی ، با وجود همه گیری همه گیر ، پیش بینی هر چیزی با هر میزان اطمینان دشوار است. حتی در این صورت ، منصفانه است که بگوییم پیش بینی های بدبینانه با آنچه ما در سال جاری شاهد بوده ایم ، تضمین می شود.
همچنین در rt.com
بانک مرکزی روسیه موج همه گیر دیگری و قیمت 25 دلار را رد نمی کندبا وجود این بدبینی موجه ، نظرات در مورد آینده نزدیک عرضه و تقاضا در بخش تجارت کالا بسیار متفاوت است. به عنوان مثال Trafigura ، انتظار دارد که قیمت نفت بیشتر کاهش یابد ، زیرا “بازار سنگین عرضه” ، با افزایش موجودیها تا پایان سال. از طرف دیگر ، ویتول هم رده آن انتظار دارد که ذخایر جهانی نفت بین این ماه و دسامبر حدود 250-300 میلیون بشکه کاهش یابد.

خبر مرتبط  نشست اضطراری اوپک + که در تاریخ 9 آوریل برگزار می شود - RT News News

به نظر می رسد که در حال حاضر تنها مورد قطعی عدم اطمینان است. هرگونه تغییر در این وضعیت به چگونگی توسعه همه گیر بستگی دارد. به عنوان مثال آخرین داده های مصرف کنندگان از چین نشان می دهد که هنگامی که سرانجام شیوع بیماری مهار شود ، بهبود اقتصادی به دنبال خواهد داشت و با استنباط ، تقاضای نفت بهبود می یابد. در جاهایی که کشورها همچنان در حال مبارزه با بیماری همه گیر هستند ، مانند ایالات متحده و هند ، تقاضای نفت همچنان فلج است. اما حتی این استنباط معقول از این که بهبود اقتصادی منجر به بهبود تقاضای نفت می شود ، این بار تضمین نمی کند که درست باشد – اگر تابستان امسال چیزی به ما یاد داد ، این بود که نرخ بهبود اقتصادی و میزان بهبود تقاضای نفت همیشه در همگام سازی

این مقاله در اصل در منتشر شد Oilprice.com