عربستان سعودی کسری بودجه 29 میلیارد دلاری را در سه ماهه دوم سال منتشر کرده است – RT Business News

عربستان به دلیل ادامه روند نزولی قیمت نفت و تقاضای نفت ، که درآمدها را تحت تأثیر قرار داد ، برای سه ماهه دوم سال کسری 29 میلیارد دلاری را رزرو کرد.

رویترز گزارش ها درآمدهای نفتی پادشاهی برای آوریل تا ژوئن با 45 درصد کاهش در سال همراه بود که در کل درآمدهای بودجه 49 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافته است.

عربستان سعودی در تلاش است تا در هزینه های عمومی و کاهش تأثیر بحران نفت بر اقتصاد این کشور ، برخی اقدامات ریاضتی را انجام دهد ، اما به نظر می رسد این تعداد بیشتری لازم باشد.

خبر مرتبط  تقاضای سوخت در هند علی رغم بیماری همه گیر در حال افزایش است - RT Business News

“بازپرداخت هزینه برای مهار کسری ضروری است.” رویترز به نقل از مونیکا مالک ، اقتصاددان ارشد بانک تجارت ابوظبی ، گفته است. وی گفت: “مواضع پیشگیرانه دولت قبلاً در اقدامات ریاضتی اعلام شده در ماه آوریل منعکس شده بود. با این حال ، این چشم انداز بهبودی را تضعیف می کند. “

بیشتر بخوانید: عربستان سعودی در حالی که پادشاهی با Covid-19 همه گیر و روند بازار نفت می جنگد فرو می رود

تاکنون امسال دولت عربستان سعودی اعلام کرده است قطع کردن در سال 2020 هزینه های بودجه 13.2 میلیارد دلار از طریق “کاهش جزئی در برخی از موارد با کمترین تأثیر اجتماعی و اقتصادی” ، همراه با سه برابر شدن مالیات بر ارزش افزوده به 15 درصد از پنج درصد و تعلیق کمک های به اصطلاح هزینه های زندگی برای کلیه کارمندان دولت سعودی که اکثر سعودی ها در کار هستند.

خبر مرتبط  مارک زاکربرگ در هنگام همه گیری قتل خود را به عنوان ثروت 100 میلیارد دلار - RT Business News
همچنین در rt.com
سقوط قیمت نفت موجی از ادغام بانکی در خاورمیانه را برانگیخته استمشکل این اقدامات ریاضتی این است که ممکن است پس از پایان بحران ، بهبود اقتصاد را کند کنند. و این واقعیت که پادشاهی همچنین قصد دارد مبلغی را قرض بدهد تا بدترین وضعیت را از بین ببرد ، کمکی هم نمی کند ، زیرا وام ها باید بازپرداخت شوند. در حال حاضر ، علاقه زیادی به بدهی سعودی وجود دارد ، اما اگر واقعاً باشیم روغن اوج گذشته تقاضا ، این ممکن است قبل از طولانی تغییر کند. تاکنون امسال ریاض تقریباً 13 میلیارد دلار در بازارهای بین المللی و داخلی وام گرفته است.

خبر مرتبط  صادرات گاز طبیعی روسیه به اروپا در حال بازیابی از رکود انرژی ویروس کرونا - RT Business News

صندوق بین المللی پول پیش بینی می کند اقتصاد عربستان سعودی امسال 6.8 درصد منقبض شود. خود پادشاهی این رقم را بدبینانه خوانده است.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com