عربستان سعودی همچنان مهمترین تامین کننده نفت چین در سال 2020 است – RT Business News

در بیشتر سال گذشته ، عربستان سعودی – بزرگترین صادرکننده نفت در جهان – و شریک اصلی آن در معامله OPEC + روسیه ، در یک رقابت بسیار نزدیک برای کسب مقام اول به عنوان بزرگترین تامین کننده نفت خام به سر می برد. چین

در پایان ، عربستان سعودی با عبور از روسیه ، به طور متوسط ​​1.69 میلیون بشکه در روز (بشکه در روز) نفت به چین حمل می کرد ، بر اساس داده های اداره کل گمرک چین به نقل از رویترز.

صادرات نفت عربستان به چین در سال 2020 نسبت به سال گذشته 1.9 درصد رشد داشته است.
همچنین در rt.com
بزرگترین حوضه نفت و گاز طبیعی چین به رکورد تولید رسیدخبر مرتبط  سقوط قیمت نفت موجی از ادغام بانکی در خاورمیانه را برانگیخت - RT Business News

صادرات روسیه در سال گذشته رشد بیشتری نسبت به افزایش صادرات عربستان سعودی ، 7.6 درصد در مقایسه با سال 2019 داشته است. با این وجود ، متوسط ​​کل فروش نفت روسیه به چین 1.67 میلیون بشکه در روز بود ، تقریباً در حدود 20 هزار بشکه در روز به طور متوسط ​​کمتر از محموله های سعودی ، طبق تخمین رویترز از اطلاعات گمرک چین بر حسب تن.

این بدان معناست که عربستان سعودی پس از آن برای دومین سال متوالی بهترین تأمین کننده چین بود بالاترین نقطه از روسیه در سال 2019. در آن سال ، عربستان سعودی به میزان قابل توجهی فروش خام خود را به بزرگترین وارد کننده نفت جهان افزایش داد و صادرات خود را به چین 47 درصد افزایش داد و برای اولین بار در چهار سال گذشته روسیه را به عنوان بهترین منبع تأمین کننده چین شکست داد.

خبر مرتبط  چین در رقابت پس از Covid برای سلطه اقتصادی جهانی - Max Keizer - RT Business News

در سال 2020 ، عراق سومین تأمین کننده نفت خام به چین بود ، در حالی که برزیل با سرمایه گذاری در رتبه چهارم قرار گرفت خرید بیش از حد پالایشگاه های چینی در بهار و تابستان که قیمت نفت در پایین ترین سطح چند ساله بود.
همچنین در rt.com
بزرگترین پیمان تجاری جهان به رهبری چین می تواند صادرات گاز ایالات متحده را خرد کندخبر مرتبط  با از بین رفتن اقتصاد ایالات متحده از سال 2008 ، تنها چیزی که برای فدرال رزرو باقی مانده است چاپ تریلیون دلار بدهی است - Keizer Report - RT Business News

همچنین نکته قابل توجه در سال 2020 ، چین پس از تسریع در خرید نفت خام آمریکا در قسمت دوم سال به عنوان بخشی از توافق تجاری ایالات متحده و چین ، واردات نفت خام خود را از ایالات متحده بیش از سه برابر افزایش داد و به 394،000 بشکه در روز رسید. بر اساس برآوردهای رویترز ، علی رغم حمل و نقل بیشتر نفت خام ایالات متحده ، کل خرید محصولات انرژی آمریکایی در چین تنها 38.7 درصد از هدف 25.3 میلیارد دلاری این معامله بوده است.

این مقاله در اصل در تاریخ منتشر شد Oilprice.com