عربستان سعودی سهم مالیات بر ارزش افزوده را به عنوان Covid-19 و منابع مالی پایین نفت فلج می کند – RT Business News

ریاض بعد از شیوع کروناویروس منجر به کاهش شدید درآمد نفتی که ملت به آن بسیار اتکا می کند ، اقدامات اساسی ریاضت اقتصادی را در جهت حفظ اقتصاد خود در پیش گرفته است.

وزارت دارایی روز دوشنبه اعلام كرد كه این پادشاهی كمك هزینه زندگی برای كارگران دولت را كه از ماه ژوئن شروع می شود به حالت تعلیق در می آورد و مالیات بر ارزش افزوده را از نرخ فعلی پنج درصد به 15 درصد از اول ژوئیه بالا می برد. بنا بر اعلام آژانس دولتی مطبوعات عربستان سعودی (SPA) ، کاهش هزینه ها برای صرفه جویی در ریاض 100 میلیارد ریال (26.6 میلیارد دلار) در کل تعیین شده است.
همچنین در rt.com
آیا توافق اوپک + باعث کاهش توافق بازار نفت خواهد شد؟خبر مرتبط  اسرائیل امسال به منطقه آزاد تجاری به رهبری روسیه می پیوندد - RT Business News

“این اقداماتی که امروز انجام شده است ، به همان اندازه که آنها انجام گرفته اند ، برای حفظ ثبات جامع مالی و اقتصادی در میان مدت و بلند مدت برای منافع کشور و شهروندان آن ، ضروری و سودمند هستند.” محمد الجادهان ، وزیر دارایی ، به نقل از این آژانس گفت:

تحلیلگران معتقدند ، افزایش نرخ مالیات بر ارزش افزوده ممکن است بیشتر بر هزینه های مصرف کننده – که قبلاً با شیوع تاج ویروس فلج شده بود – باشد و بهبودی را پس از بحران مانع کند.

بیشتر بخوانید

“افزایش مالیات بر ارزش افزوده در شرایطی که بسیاری از خانواده ها در حال حاضر با ضرر شغلی مواجه هستند و کاهش دستمزدها احتمالاً باعث کاهش مصرف در سال جاری و افزایش فشار بر مشاغل خواهد شد.” Khatija Haque ، رئیس تحقیقات MENA در NBD امارات را نوشت.

خبر مرتبط  سرمایه گذاری های آلمان در روسیه علی رغم بحران همه گیر و تحریم های غرب دوباره در مسیر خود قرار گرفت - اخبار تجاری RT

درآمد بودجه عربستان سعودی بیشتر از واردات نفت خام ناشی می شود و روند بازار نفت امسال منجر به خسارات مالی گسترده برای پادشاهی شد. در حالی که کرونا ویروس نهایی بود که باعث کاهش تقاضای جهانی برای کالاها شد و قیمت ها را به بستر ارسال کرد ، تصمیم ریاض برای ریختن بازار با نفت ارزان قیمت پس از فروپاشی توافق اوپک نیز در این امر نقش داشت.

اعلامیه افزایش مالیات عربستان سعودی بلافاصله در بازارها و احساسات سرمایه گذاران در خلیج فارس وزن داشت زیرا کشورهای ترسو از ترس از پیروی از این پرونده هراس داشتند. شاخص اصلی سهام بورس سعودی ، تداول ، روز دوشنبه بیش از یک درصد کاهش یافت. بازارهای سهام سایر کشورها از جمله امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) ، قطر ، اردن و بحرین نیز حدود یک درصد سقوط کردند.

خبر مرتبط  کمترین عامل اصلی روسیه پس از زمین خوردن کرونوی ویروس در آسمان است - RT Business News

وزیر دارایی امارات به تلویزیون العربیه گفت که ابوظبی هیچ برنامه ای برای افزایش مالیات ندارد. با این حال ، بحران کروناویروس جاری ممکن است سایر بازیگران منطقه را وادار کند تا اقدامات ریاضتی را به کار گیرند.

کویت ، عمان و قطر هنوز مالیات بر ارزش افزوده را اعمال نکرده اند و فشار زیاد بر امور مالی دولت ممکن است در نهایت آنها را برای معرفی این مالیات به ویژه در عمان و کویت سوق دهد. “ هاك خاطرنشان كرد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید