عربستان سعودی برای زنده ماندن از بحران قیمت نفت ، میلیاردها میلیارد دلار بدهی خواهد گرفت – RT Business News

به گزارش بلومبرگ و به نقل از محمد الجادهان وزیر دارایی ، عربستان سعودی ممکن است برای تأمین کسری بودجه در سال جاری به اندازه 58 میلیارد دلار قرض بدهد.

الجوادان این هفته به رسانه ها گفت که ممكن است پادشاهی امسال اوراق قرضه به ارزش 26.57 میلیارد دلار (100 میلیارد ریال) صادر كند و علاوه بر این قبلاً زودتر از 31.88 میلیارد دلار (120 میلیارد ریال) بدهی نیز صادر كند.

به نقل از بلومبرگ ، روز پنجشنبه گزارش داد که آرامکو عربستان به نوبه خود در بخشی از مشاغل خط لوله خود در حال خرید و فروش 10 میلیارد دلار است.

“پادشاهی در تاریخ خود بحرانهای مشابهی را پشت سر گذاشت – شاید حتی بدتر – و توانست از میان آنها بگذرد ،” الجادهان گفت. “این یک استثنا نیست.”

بیشتر ناظران خاطرنشان می کنند که این بحران قیمت مانند هیچ کس دیگری در تاریخ نیست. ترکیبی منحصر به فرد از عرضه اضافی و کاهش 30 درصدی تقاضا ، به شدت وابسته به اقتصادهای وابسته به نفت در سراسر جهان است و حتی عربستان سعودی با هزینه کم نیز معاف نیست.

خبر مرتبط  بیت کوین جای طلا را می گیرد ، در حالی که شمش به "آلومینیوم جدید" تبدیل می شود - Max Keizer - RT Business News
همچنین در rt.com
پالایشگاه های هند با پر شدن ذخایر ، واردات نفت خاورمیانه را کاهش می دهدبازار نفت واقعاً سیل است. وال استریت ژورنال در اوایل هفته جاری با استناد به مقامات نفتی عربستان سعودی گزارش داد كه حداقل یك از هر ده VLCC كه هر كدام قادر به حمل 2 میلیون بشكه نفت است ، برای ذخیره سازی شناور در بسیاری از نفتهای عربستان سعودی استفاده می شود. به گفته منابع ، برخی از آنها هنوز خریداران پیدا نکردند.

خبر مرتبط  رقیب چینی تسلا با افزایش تنش های واشنگتن و پکن ، پرونده های IPO ایالات متحده را کنار می گذارد - RT Business News

عربستان سعودی در حال مهار ضربه مهمی است. رویترز گزارش داد ، در ماه مارس ، دولت از سازمان های ایالتی خواسته است حداقل 20 درصد بودجه خود را کاهش دهند ، با استناد به منابعی که می دانند چه کسی نامش را رد نکرده است. این پیش از آن بود كه اوپك + توافق كند كه كاهش 9.7 میلیون بشكه در روز را امضا كند ، به این امید كه این به قیمت ها كمك كند. اینطور نبود

خبر مرتبط  ایسلند در میان بیماری همه گیر Covid-19 پناهجویان ثروتمند خارجی را ارائه می دهد - RT Business News

بلومبرگ خاطرنشان می کند ، اکنون ، طبق یک تحلیلگر با یک بانک سرمایه گذاری مستقر در مصر ، کسری عربستان سعودی می تواند به 15 درصد از تولید ناخالص داخلی گسترش یابد. این رقم کمتر از 17 درصد ثبت شده برای سال 2016 خواهد بود ، اما باز هم خیلی سریع ظالمانه برای پادشاهی است که باید اقدامات سخت افزاری را که در طول بحران 2014-2016 انجام داد ، بسیار سریع با سرخوردن بوروکرات ها انجام دهد.

این مقاله در ابتدا در منتشر شد Oilprice.com

پاسخی بگذارید