عربستان سعودی بازار خود را برای صادرات بیشتر روسیه باز می کند – RT Business News

از آنجا که روسیه در تلاش است صادرات خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس گسترش دهد ، به گفته ناظر کشاورزی روسیه ، تعداد بیشتری از تولیدکنندگان این کشور به یکی از بازارهای عمده منطقه ، عربستان سعودی دسترسی پیدا کرده اند.

Rosselkhoznadzor روسیه (سرویس فدرال نظارت بر دامپزشکی و گیاهپزشکی) روز سه شنبه در بیانیه ای گفت ، پس از ماه ها گفتگو با تنظیم کننده پادشاهی ، سازمان غذا و داروی عربستان ، 17 شرکت روسی دیگر مجاز به حمل محصولات خود به این کشور بودند. صادرات اضافی شامل گوشت و فرآورده های لبنی ، محموله های ماهی و محصولات ماهی و همچنین عسل است.

خبر مرتبط  هند می تواند چین را به عنوان مقصد اصلی تجارت و سرمایه گذاری برای مشاغل انگلستان جایگزین کند - RT Business News
همچنین در rt.com
صادرات نفت عربستان به ایالات متحده به پایین ترین سطح در دهه های گذشته کاهش یافته استبه گفته این ناظر کشاورزی روسیه ، در حال حاضر 40 شرکت روسی کالاهای خود را به عربستان سعودی حمل می کنند. حدود نیمی از آنها صادر کننده ماهی و غذاهای دریایی و همچنین تولید کننده محصولات مرغ هستند.

خبر مرتبط  سرمایه گذاران جهانی به دلیل شیوع ویروس کرونا ، پول نقد خود را به چین می ریزند - RT Business News

سال گذشته ، مسکو و ریاض توافق نامه ای را برای تقویت تجارت دوجانبه ، از جمله در بخش های کشاورزی و مواد غذایی منعقد کردند. ماکسیم اورشکین ، وزیر پیشین توسعه اقتصادی ، پس از گفتگوهای سال گذشته گفت ، انتظار می رود گردش مالی بین دو کشور تا سال 2024 به 5 میلیارد دلار برسد و ممکن است در مدت ده سال به 10 میلیارد دلار برسد.

خبر مرتبط  روسیه ممکن است با کاهش دو رقمی صادرات گاز روبرو شود زیرا همه گیر تقاضا را فلج می کند - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید