عربستان سعودی بازار خود را برای صادرات بیشتر روسیه باز می کند – RT Business News

از آنجا که روسیه در تلاش است صادرات خود را به کشورهای حاشیه خلیج فارس گسترش دهد ، به گفته ناظر کشاورزی روسیه ، تعداد بیشتری از تولیدکنندگان این کشور به یکی از بازارهای عمده منطقه ، عربستان سعودی دسترسی پیدا کرده اند.

Rosselkhoznadzor روسیه (سرویس فدرال نظارت بر دامپزشکی و گیاهپزشکی) روز سه شنبه در بیانیه ای گفت ، پس از ماه ها گفتگو با تنظیم کننده پادشاهی ، سازمان غذا و داروی عربستان ، 17 شرکت روسی دیگر مجاز به حمل محصولات خود به این کشور بودند. صادرات اضافی شامل گوشت و فرآورده های لبنی ، محموله های ماهی و محصولات ماهی و همچنین عسل است.

خبر مرتبط  انتظار می رود نرخ بیکاری روسیه در سال آینده به سطح قبل از بحران بهبود یابد - RT Business News
همچنین در rt.com
صادرات نفت عربستان به ایالات متحده به پایین ترین سطح در دهه های گذشته کاهش یافته استبه گفته این ناظر کشاورزی روسیه ، در حال حاضر 40 شرکت روسی کالاهای خود را به عربستان سعودی حمل می کنند. حدود نیمی از آنها صادر کننده ماهی و غذاهای دریایی و همچنین تولید کننده محصولات مرغ هستند.

خبر مرتبط  چین می تواند نوکیا و اریکسون را در واکنش به ممنوعیت اتحادیه اروپا در مورد هواوی - RT Business News - تحریم کند

سال گذشته ، مسکو و ریاض توافق نامه ای را برای تقویت تجارت دوجانبه ، از جمله در بخش های کشاورزی و مواد غذایی منعقد کردند. ماکسیم اورشکین ، وزیر پیشین توسعه اقتصادی ، پس از گفتگوهای سال گذشته گفت ، انتظار می رود گردش مالی بین دو کشور تا سال 2024 به 5 میلیارد دلار برسد و ممکن است در مدت ده سال به 10 میلیارد دلار برسد.

خبر مرتبط  روسیه در مسیر موفقیت یکی از بزرگترین برداشت های دانه خود - RT Business News

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد اقتصاد و امور مالی ، به بخش تجارت RT مراجعه کنید