عربستان سعودی از قیمت های پایین نفت برای مجبور کردن آمریکا برای قطع تولید شیل استفاده می کند ، اما صدمه زدن به همه کشورها ممکن است مذاکرات را سریع کند – RT Business News

سقوط قیمت نفت که با اقدامات عربستان سعودی تشدید شده است ، ضربه مهلکی به شرکتهای نفتی شیل آمریکایی وارد کرده است ، اما اقدامات “ضد تولید” که به کلیه تولیدکنندگان نفت آسیب می رساند ممکن است ریاض ، واشنگتن و مسکو را وادار کند تا در نهایت صحبت کنند.

به اصطلاح “انقلاب شیل” در ایالات متحده در سالهای اخیر سعودی ها را از بخش بزرگی از بازار نفت آمریکا محروم کرده است ، اما ریاض اکنون برای حل این موقعیت از دست رفته خود از بحران کوروی ویروس استفاده می کند.

عربستان سعودی پس از عدم یافتن زمینه مشترک با روسیه در مورد چگونگی پاسخ به این بیماری ، پمپاژ نفت را با چنان شدید شروع کرد که قیمت ها شدیدترین افت را مشاهده کردند ، که از زمان جنگ خلیج فارس در سال 1991 دیده نشده است.

این اقدام سعودی ضربه مهلکی به شرکت های شیل در آمریکا وارد کرد زیرا “وقتی قیمت ها پایین هستند ، تولید روغن شیل بی سود می شود” کنستانتین دادارف ، یک متخصص در خاورمیانه و یک متخصص در مطالعات عربی ، با توجه به اینکه این روند پیچیده تر و پرهزینه تر است ، توضیح داد.

خبر مرتبط  تجارت طلا با کاغذ اکنون از کل ذخایر آلمان بزرگ است - RT Business News
همچنین در rt.com
عربستان سعودی می خواهد به روسیه فشار بیاورد … اما آیا به جای آن می تواند به خود آسیب برساند؟عربستان سعودی نمی تواند به صراحت اعلام کند که هدف اصلی آن مبارزه با شرکت های شیل آمریکایی است. اما من نمی توانم رد کنم که ورشکستگی این شرکت های شیل هدف آنهاست ، “ او افزود.

ریاض همچنین قصد ندارد از موقعیتی که ایجاد کرده است برای خرید یک خرده فروشی از بازار شیل ایالات متحده استفاده کند – می خواهد این شرکت ها کاملاً از تصویر خارج شوند تا تولید نفت در آمریکا کاهش یابد و واشنگتن را برای تأمین منابع سعودی یکبار دیگر بخواهد. Dudarev اشاره کرد.

آندری باکلانوف ، معاون رئیس اتحادیه دیپلماتیک روسیه و سفیر سابق این کشور در عربستان سعودی ، گفت که فشار عربستان سعودی برای حذف تولیدکنندگان نفت شیل از ایالات متحده “ضد تولید و آشکار کردن سطح پایین حرفه ای” کسانی است که در پشت آن هستند. با کشتار Covid-19 بیش از 60،000 و آلوده کردن بیش از 1.1 میلیون نفر در سراسر جهان و اقتصادهای ویرانگر ، مذاکرات به نظر می رسد اقدامات بسیار بهتری نسبت به شروع جنگ قیمت ها باشد.

خبر مرتبط  روسیه منجر به صعود سهام چهارم در بازار نوظهور به بالای چهار ماه شد - RT Business News

دادارف ابراز عقیده کرد که “ائتلاف بین المللی با موضع یکپارچه در مورد نفت عربستان سعودی ، ایالات متحده و روسیه کاملاً امکان پذیر است. “ زیرا هر کس از آن سود می برد.

“همه از ثبات در بازار بین المللی نفت سود می کنند ،” وی توضیح داد که قیمت های پایین نه تنها ایالات متحده و روسیه بلکه سعودی ها صدمه دیده است. “ما این را در سال 2014 و 2015 مشاهده کرده ایم که ریاض سالانه 100 میلیارد دلار از دست می داد.”
همچنین در rt.com
تعرفه همیشه گزینه! ترامپ امیدوار است که روسیه و سعودی ها به توافق نفتی برسند – منصفانه »برای ایالات متحده ، زیرا پوتین به دنبال همکاری از طرفین استترامپ ممکن است به خوبی با همکاری با ریاض و مسکو برای کاهش تولید موافقت کند تا بتواند صنعت نفت شیل آمریکا را نجات دهد و “نوعی بزرگواری را ایجاد کنید ، که نشان می دهد او در آن شرایط سخت حاضر به همکاری با جامعه بین المللی است ،” باکلانف اشاره کرد.

علاوه بر این ، حتی یک کاهش جزئی تولید – از حدود چهار تا شش میلیارد بشکه – با توافق طرفین ، ممکن است به طور قابل توجهی اوضاع را بهبود ببخشد “بازار نفت کمی مصنوعی است و بعضی اوقات حرکات نمادین می توانند تأثیر عمده ای داشته باشند.” او گفت.

خبر مرتبط  شرکت هواپیمایی هواپیمایی پرچم آلمان ، لوفت هانزا ، در "مذاکرات فشرده" برای کمک به دولت برای ماندن در معرض خطر قرار دارد - RT Business News

اما باکلانوف اظهار داشت که این موضوع نباید در مورد ریاض ، واشنگتن و مسکو باشد. “یک وضعیت کاملا جدید در بازار بین المللی نفت به دلیل نبرد جهانی علیه تاج ویروس شکل گرفته است و خواستار واکنش کاملاً جدیدی از کشورهایی است که نفت تولید و مصرف می کنند.” او افزود.

یک فرمول تازه همکاری بین کشورهای نفتی بسیار مورد نیاز است. این کشور باید شامل کشورهای عضو اوپک (سازمان کشورهای صادرکننده نفت) باشد که عربستان سعودی بازیگر اصلی آنها ، روسیه و سایر کشورهایی است که بین سال های 2017 تا 2020 به قالب اوپک + پیوستند ، و همچنین کسانی که هرگز در این گروه شرکت نکرده اند. “مطمئناً ایالات متحده به عنوان بالقوه بزرگترین تولید کننده نفت در جهان.”
همچنین در rt.com
نشست اضطراری اوپک + که در تاریخ 9 آوریل برگزار می شودفکر می کنید دوستان شما علاقه مند خواهند بود؟ این داستان را به اشتراک بگذارید!

پاسخی بگذارید